Podróż w czasie za sprawą książki "Strażnik klejnotu" Katarzyny Rygiel

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 19:30
Ula i Felek to współcześni nastolatkowie, których naprawdę wiele różni. Ona bez trudu nawiązuje przyjaźnie, on z kolei uchodzi za dziwaka, bo lubi się uczyć. Chociaż Ula i Feliks się nie cierpią, muszą razem napisać pracę z języka polskiego. Spotykają się w czasie Nocy Muzeów w @chopinmuseum. I tam zaczyna się ich prawdziwa przygoda: przenoszą się w czasie! Okazuje się, że przetrwanie w Warszawie sprzed stuleci nie jest wcale takie proste.
Warszawski barbakan
Warszawski barbakanFoto: Kamracik/pixabay

flatland rower alinemorais pixabay 1200.jpg
O historii i rożnych zastosowaniach rowerów

Po pierwszym szoku Ula i Felek próbują odkryć, kto wysłał ich w tę podróż do przeszłości. Zanim to odkryją, przyjdzie im zmierzyć się z tajemniczym i niebezpiecznym Pistoriusem. Będą gośćmi króla Zygmunta III Wazy, porozmawiają z Fryderykiem Chopinem i jego muzą Konstancją Gładkowską, z Julianem Różyckim przejdą się po słynnym bazarze i przeżyją dramatyczne chwile z Krisem - fotografem Powstania Warszawskiego.

Posłuchaj
31:27 2021_06_19 19_29_58_PR1_jedynka_dzieciom.mp3 Podróż w czasie za sprawą książki "Strażnik klejnotu" Katarzyny Rygiel (Jedynka dzieciom)
Zapraszam, Agnieszka Ciecierska.

***

Tytuł audycji: Jedynka Dzieciom 

Prowadziła: Agnieszka Ciecierska

Data audycji: 19.06.2021 

Godzina audycji: 19.30

ag

Zobacz więcej na temat: dzieci Agnieszka Ciecierska

Czytaj także

Wspominamy Danutę Wawiłow i jej wiersze

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 12:59
Minęła 22. rocznica śmierci Danuty Wawiłow - autorki literatury dziecięcej, poetki, tłumaczki i autorki słuchowisk radiowych. W "Jedynce Dzieciom" porozmawialiśmy o jej niezwykłej twórczości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pies lekarzem człowieka. Ogólnopolski Dzień Dogoterapii

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 15:06
Wiele osób przyzna, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ale nie tylko jest przyjacielem. Pies bywa też lekarzem. Psia bliskość często ma zbawienny wpływ na chorych, często też bardzo im pomaga. Taki przyjaciel nie zadaje pytań, nie ocenia, po prostu jest. I w wielu przypadkach to wystarczy.
rozwiń zwiń