Spacer śladami historii. Nowa NIEMAPA o Trakcie Królewskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 21:40
W "Jedynce Dzieciom" zajrzeliśmy do królewskiej sypialni Stanisława Augusta Poniatowskiego, sprawdziliśmy, gdzie uczył się Fryderyk Chopin, odczytaliśmy godzinę na zegarze słonecznym w Ogrodzie Saskim i pogłaskaliśmy psa Asa w Łazienkach Królewskich. Takie i inne ciekawe zadania czekały na podróżników, którzy chcą poznawać Warszawę z nowym wydawnictwem "NIEMAPA TRAKT KRÓLEWSKI". Przewodnik zachęca do poszukiwań i działania, rozbudza wyobraźnię i uruchamia różne zmysły. Premiera NIEMAPY już 11 listopada - w 103. rocznicę odzyskania niepodległości.
NIEMAPA TRAKT KRÓLEWSKI W WARSZAWIE
"NIEMAPA TRAKT KRÓLEWSKI W WARSZAWIE"Foto: Mamy Projekt/Aga Pietrzykowska

Choinki Jedynki 2021 1200.jpg
Akcja "Choinki Jedynki 2021"
Posłuchaj
15:19 2021_11_11 19_10_11_PR1_Jedynka_Dzieciom.mp3 Spacer śladami historii. Nowa NIEMAPA o Trakcie Królewskim w Warszawie (Jedynka Dzieciom)

Jest to przewodnik, który zachęca do poszukiwań i działania, rozbudza wyobraźnię i uruchamia różne zmysły. Premiera NIEMAPY odbyła się 11 listopada - w 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Naszym gościem była Magda Derdończyk.

W "Jedynce Dzieciom" także Adrian Sobieszczański i rozmowa o historii pieśni patriotycznych.

"NIEMAPA TRAKT KRÓLEWSKI W WARSZAWIE" "NIEMAPA TRAKT KRÓLEWSKI W WARSZAWIE"

***

Tytuł audycji: Jedynka Dzieciom

Prowadziła: Joanna Ficińska 

Data emisji: 11.11.2021

Godzina emisji: 19.08

DS

Zobacz więcej na temat: dzieci Joanna Ficińska

Czytaj także

Skąd wzięła się nazwa Bieszczady?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 19:57
W "Jedynce Dzieciom" mówiliśmy jednym z najpiękniejszych polskich pasm górskich - w najmniej odkryte i najmniej schodzone przez turystów Bieszczady: Mineralne Uherce, Ustjanowa, Tarnica, Rozsypaniec, połoniny Wetlińska i Caryńska. Skąd właściwie wzięła się nazwa: Bieszczady i kim był legendarny San? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rozmawiać trzeba z psem?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 09:30
W "Jedynce Dzieciom" mówiliśmy o metodach komunikacji z psem. Komunikacja głosem, komunikacja ciałem, komunikacja intonacją. Która z nich jest najskuteczniejsza? A może najlepsze efekty osiągnięmy łącząc wszystkie?
rozwiń zwiń