O pracy tłumacza, nauce języków, w tym japońskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 19:30
Opowiada o tym nasz gość Rafał Tondera.
Tłumaczenie to trudna sztuka
Tłumaczenie to trudna sztukaFoto: FGC/Shutterstock

dzieci czytanie książka 1200.jpg
Kryminały dla dzieci

Posłuchaj
41:47 2021_11_27 19_30_22_PR1_jedynka_dzieciom.mp3 O pracy tłumacza, nauce języków, w tym japońskiego (Jedynka dzieciom)

 

Rafał Tondera, to absolwent Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, z zawodu tłumacz języków angielskiego i niemieckiego, konferansjer podczas targów branżowych i imprez firmowych, autor szkoleń i tekstów, lektor studyjny oraz nauczyciel, współprowadzący audycję "Ogarnij polski" w radiowej Jedynce, redaktor fanpage’a Tondera ka-leczy język.

Aktywnie udziela się w organizacjach charytatywnych i prospołecznych. Miłośnik Japonii (i japońskiego!), dobrego jedzenia i internetu. Uwielbia zwiedzać bez mapy i skręcać w coraz to ciekawsze uliczki. Zaprowadziło go to między innymi na kurs epigrafiki Majów oraz esperanto. Nie żałuje.

***

Tytuł audycji: Jedynka Dzieciom

Prowadziła: Agnieszka Kunikowska

Data emisji: 27.11.2021

Godzina emisji: 19.30

ag

Czytaj także

Łamańce językowe i tworzenie wierszy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 21:24
W "Jedynce Dzieciom" mówiliśmy o łamańcach językowych i tworzeniu wierszy. Naszym goście była Agnieszka Frączak, autorka książek i opowiadań dla dzieci, w tym najnowszej "Kap, cap, chlap i inne wierszyki logopedyczne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z aktorem Klaudiuszem Kaufmannem

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 13:20
W "Jedynce Dzieciom" spotkaliśmy się z Klaudiuszem Kaufmannem, który jest aktorem, gra w teatrze, filmie i też bardzo często dubbinguje, czyli daje głos różnym animowanym postaciom. Nasz gość opowiedział nam nie tylko o swojej pracy, ale również o gwarze i o gotowaniu śląski potraw.
rozwiń zwiń