Następnie na scenie targów bożonarodzeniowych nastąpi prezentacja szopek i szopkarzy. Później twórcy przeniosą swoje prace do pałacu Krzysztofory, gdzie zostaną one ocenione przez jury, składające się m.in. z historyków, etnografów, historyków sztuki, architektów i plastyków. Ogłoszenie laureatów konkursu nastąpi 5 grudnia o godzinie 14.00 w sali Miedzianej w pałacu Krzysztofory.
Jak każe tradycja, szopki zostaną pokazane publiczności. Będzie je można oglądać od 6 grudnia aż do 27 lutego 2022 r. na wystawie pokonkursowej, która w tym roku wraca po pięciu latach do pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym 35.
Już po raz kolejny krakowianie i turyści będą mieli okazję odbycia wyjątkowego spaceru po Krakowie śladem szopki krakowskiej. Muzeum Krakowa wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym umieści w miejskiej przestrzeni ponad 20 szopek krakowskich.
17:43 2021_12_03 19_07_00_PR1_Jedynka_dzieciom.mp3 Kraków słynie z pięknej, przedświątecznej tradycji. Jednym z najsłynniejszych zimowych zwyczajów, jest tam przygotowywanie najpiękniejszej krakowskiej szopki świątecznej (Jedynka dzieciom/Jedynka)
Zobacz też:
***
Tytuł audycji: Jedynka Dzieciom
Prowadziła: Joanna Ficińska
Data emisji: 3.12.2021
Godzina emisji: 19.07
mg