Enid Blyton "Zaklęty Las"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022 19:30
"Zaklęty Las" to najniezwyklejszy las na świecie. Drzewa szumią tam magiczne zaklęcia, na muchomorach ucztują elfy, ale najbardziej niesamowite jest w nim… Niebosiężne Drzewo.
Enid Blyton Zaklęty Las
Enid Blyton "Zaklęty Las"Foto: Znak Emotikon/mat. promocyjny

Trójka rodzeństwa, Frannie, Beth i Joe, mimo przestróg postanawia dotrzeć na sam szczyt tego drzewa, gdzie znajduje się przejście do zaczarowanych krain - codziennie do innej. Dlaczego tak męcząca jest Kraina Skiku-Skok? Kogo porwały wstrętne stwory z Krainy Rudych Goblinów? Jak można uciec z Wirującej Krainy, która kręci się jak karuzela?

Niebosiężne Drzewo pełne jest nietypowych mieszkańców. Madame Piorę cały czas wylewa na wszystkich brudną wodę z prania. Wróżka Puszka karmi dzieci pysznymi Wybuchowymi Ciasteczkami. A pan Księżyc pozwala im zjechać po ogromnej poduszkowej zjeżdżalni, ale pod warunkiem że wrócą i przyniosą mu… toffi. Frannie, Beth i Joe wiedzą, że muszą dotrzymać obietnicy i wspiąć się ponownie na Niebosiężne Drzewo, choć trochę obawiają się tego, do jakiej krainy trafią tym razem.

Fragmenty książki Enid Blyton "Zaklęty Las" w tłumaczeniu Marii Makuch - wydanej przez wydawnictwo Znak Emotikon - czyta Lidia Sadowa.

mat. promocyjne/DS


Posłuchaj
05:41 Enid Blyton "Zaklęty Las". Czyta Lidia Sadowa. Cz. 1 (Jedynka Dzieciom) Enid Blyton "Zaklęty Las". Czyta Lidia Sadowa. Cz. 1 (Jedynka Dzieciom)

 

 

Posłuchaj
05:27 Enid Blyton "Zaklęty Las". Czyta Lidia Sadowa. Cz. 2 (Jedynka Dzieciom) Enid Blyton "Zaklęty Las". Czyta Lidia Sadowa. Cz. 2 (Jedynka Dzieciom)

Posłuchaj
04:34 Enid Blyton "Zaklęty Las". Czyta Lidia Sadowa. Cz. 3 (Jedynka Dzieciom) Enid Blyton "Zaklęty Las". Czyta Lidia Sadowa. Cz. 3 (Jedynka Dzieciom)

Posłuchaj
04:58 Enid Blyton "Zaklęty Las". Czyta Lidia Sadowa. Cz. 4 (Jedynka Dzieciom) Enid Blyton "Zaklęty Las". Czyta Lidia Sadowa. Cz. 4 (Jedynka Dzieciom)

   

Czytaj także

"Truchlin" Vojtěch Matocha

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 20:18
Truchlin to tajemnicza dzielnica Pragi, gdzie czas zatrzymał się sto lat temu. Nikt nie wie, dlaczego nie działa tam elektryczność, nie świecą lampy, nie jeżdżą tramwaje, nie gra radio, a telefon nie łapie zasięgu. Pewnego dnia złowieszcza ciemność Truchlina zaczyna rozlewać się na dalsze ulice i osiedla, wkrótce może objąć całą stolicę Czech.
rozwiń zwiń