Marek Dutkiewicz: żałuję, że nie nagrałem piosenki z Czesławem Niemenem

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 14:18
Jego piosenki śpiewały niegdyś najznakomitsze gwiazdy polskiej sceny muzycznej, wśród nich Trubadurzy, Skaldowie, Irena Jarocka. Dziś nadal tworzy. Niektóre napisane już teksty czekają na artystów młodego pokolenia.
Audio
  • Marek Dutkiewicz o sobie (Już taki jestem/Jedynka)
Marek Dutkiewicz
Marek DutkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Miał być prawnikiem, zdobył absolutorium, ale nie podszedł do egzaminu magisterskiego.

Już w młodym wieku pisał piosenki. Dwie z nich, stworzone dla zespołu Dwa plus jeden: Wstawaj, szkoda dnia i Chodź, pomaluj mój świat okazały się dużym sukcesem i zadecydowały o przyszłości zawodowej. - Kiedy okazało się, że to taka ogromna frajda i wszyscy klepią mnie po plecach, to poszedłem w tę stronę – powiedział gość audycji.

Marek Dutkiewicz przyznał, że żałuje, że nie udało mu się nagrać piosenki z Czesławem Niemenem. - Mój przyjaciel Filip Bajon skończył właśnie film Przedwiośnie i poszukiwał piosenek mających wzbogacić ścieżkę dźwiękową. Udało mi się namówić Czesława, nawet był zainteresowany tym pomysłem. Ale wytwórnia płytowa, która była odpowiedzialna za ścieżkę dźwiękową stwierdziła, że Niemen jest już passe - stwierdził.

Za co ceni Pawła Sołtysa znanego jako Pablo Pavo? Co podziwia w Maryli Rodowicz? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Marek Dutkiewicz (autor tekstów piosenek, scenarzysta, dziennikarz i wydawca)

Data emisji: 9.10.2018

Godzina emisji: 13.18

abi

Czytaj także

Iza Żukowska: radio to piękne wspomnienie z dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 14:04
- Zaczęłam je odkrywać z zupełnym zaskoczeniem i zauroczeniem - mówi w cyklu "Już taka jestem" dziennikarka Polskiego Radia i pisarka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikołaj Roznerski: dzieciństwo spędziłem na sielskiej, anielskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 13:56
Aktor Mikołaj Roznerski znany jest szerszej publiczności znany jest z roli w serialu "M jak miłość". W rozmowie z Jolantą Fajkowską opowiada o swoim dzieciństwie, pracy w zawodzie aktora oraz o swoich marzeniach.
rozwiń zwiń