E-dowód. Nowy dokument już za trzy lata?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 17:37
Ministerstwa cyfryzacji, spraw wewnętrznych i zdrowia pracują nad nowymi dowodami osobistymi. Od 2019 roku dokument ten stanie się też elektroniczną kartą zdrowia, dzięki czemu dane medyczne będziemy mieć zawsze pod ręką.
Audio
  • Do 19 marca 2019 r. Polska ma czas na pełne wdrożenie nowych, elektronicznych dowodów osobistych. W przeciwnym razie będziemy musieli zwrócić dotację z UE (Ekspers Jedynki/Jedynka)
C
C Foto: E. Iwanicka/PR

Pełny harmonogram wprowadzania e-dowodu rząd przedstawi jeszcze przed końcem lipca.

- Zakładamy, że dowód będzie służył uwierzytelnieniu i identyfikacji, po drugie będzie umożliwiał wgranie na niego podpisu elektronicznego, będzie też zawierał pewną przestrzeń na potrzeby związane z obszarem ochrony zdrowia - powiedział Karol Manys z ministerstwa cyfryzacji.

Chodzi o umożliwienie dostępu do nowo powstającej bazy danych dokumentacji medycznej. Na czym ma to polegać? O tym w nagraniu audycji.

***

Przygotował: Łukasz Rydzewski

Data emisji: 11.07.2016

Godzina emisji: 16.03

Materiał wyemitowano w aydycji: "Ekspres Jedynki"

ab/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Streżyńska: e-dowody w komórkach w przyszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 12:13
Już w przyszłym roku Polacy będą mogli skorzystać z elektronicznych dowodów osobistych zapisanych w smartfonach - zapowiedziała w czasie kongresu Impact’16 w Krakowie minister cyfryzacji Anna Streżyńska.
rozwiń zwiń