Prezes Polskiego Radia o Grupie Wyszehradzkiej

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 16:20
Polskie Radio będzie zacieśniało współpracę z nadawcami państw Grupy Wyszehradzkiej. Prezes Barbara Stanisławczyk, która gości na Forum Ekonomicznym w Krynicy, mówiła na antenie radiowej Jedynki, że na podobną współpracę zdecydowała się też Telewizja Polska.
Audio
  • Barbara Stanisławczyk o współpracy nadawców w Grupie Wyszehradzkiej (Ekspres Jedynki)
Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk
Prezes Polskiego Radia Barbara StanisławczykFoto: Polskie Radio/Jakub Szymczuk

Jak wyjaśniła, Polskie Radio zaproponowało tworzenie wspólnego programu dla państw Grupy. Chodzi o informowanie społeczeństwa o tym, co dzieje się w krajach członkowskich. - Mamy wspólne cele, mamy wspólne projekty i mamy też wspólne problemy, które musimy razem realizować - podkreśliła prezes Stanisławczyk.

Prezes Polskiego Radia była też pytania o przyszłość cyfryzacji radia. Stwierdziła, że obecnie stoi ona pod znakiem zapytania i trudno dziś powiedzieć, czy radio przejdzie na nadawanie cyfrowe. Dodała również, że przyszłością radia jest internet szerokopasmowy.

Barbara Stanisławczyk na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju uczestniczyła w panelu "Cyfrowa transformacja. Media w przyszłości".

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Barbara Stanisławczyk (prezes Polskiego Radia)

Data emisji: 7.09.2016

Godzina emisji: 15.35

IAR/mg

Czytaj także

Barbara Stanisławczyk: Polskie Radio powinno promować polską kulturę

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 19:30
- Mamy świetnych twórców, bardzo dobrą kulturę i głęboką historyczną tradycję. Nie wyrzekajmy się tego, pomóżmy naszej kulturze - mówi w "Sygnałach dnia" prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk.
rozwiń zwiń