Fundacja Jedyna Taka udowadnia, że piękno nie ma barier

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 17:00
- Chcemy, aby Polskę odwiedziły najpiękniejsze panie z całego świata. Inspirujemy inne kraje. Zachęcamy do tworzenia takich wydarzeń u siebie, by w październiku nasza miss Adrianna Zawadzińska miała godne konkurentki - tak o przyszłorocznych wyborach Miss Świata na Wózku mówiła organizatorka Katarzyna Wojtaszek.
Audio
  • Katarzyna Wojtaszek i o przełamywaniu barier w niepełnosprawności (Ekspres Jedynki)
Adrianna Zawadzińska (C) Miss Polski na Wózku 2016, podczas Gali Finałowej konkursu,17 lipca 2016 r.
Adrianna Zawadzińska (C) Miss Polski na Wózku 2016, podczas Gali Finałowej konkursu,17 lipca 2016 r.Foto: PAP/Jakub Kamiński

Fundacja Jedyna Taka powstała z myślą o integracji społecznej i o zmianie wizerunku kobiet z niepełnosprawnością. Została powołana do życia przez dwie mamy, które chciały pokazać piękno, zaradność, kreatywność i radość, jakie czerpią z macierzyństwa niepełnosprawne kobiety.

Katarzyna Wojtaszek Dlaczego dziewczyna poruszająca się na wózku nie mogłaby reklamować szamponu do włosów czy szminki? Piękno nie ma barier i jest bardzo subiektywne

Od 4 lata fundacja organizuje konkurs Miss Polski na Wózku. Tuż przed Świętami odbyły się integracyjne warsztaty modelingu pt."Piękno bez barier". - Warsztaty miały na celu zwiększenie kompetencji w dziedzinie modelingu także osób z niepełnosprawnością - tłumaczyła prezes fundacji Katarzyna Wojtaszek. - Wzięło w nich udział 10 osób, w tym pięcioro niepełnosprawnych, których szkolili wspaniali mentorzy: Sylwia Sucharska, Natalia Chmielik i Michał Baryza - dodała Wojtaszek.

Fundacja wydała kalendarz na 2017 rok ze zdjęciami pań, które brały odział w tegorocznym konkursie. Zwyciężczyni konkursu Miss Polski na Wózku 2016 - Adrianna Zawadzińska jest twarzą jednej ze znanych perfumerii.

Od kiedy zajęła się modelingiem i co zmienił ten konkurs w jej życiu opowiedziała Wojciechowi Urbanowi. Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Ekspres Jedynki"

Prowadzi: Marta Januszewska

Rozmawiał: Wojciech Urban

Goście: Katarzyna Wojtaszek (prezes fundacji Jedynka Taka),  Adrianna Zawadzińska (miss Polski na Wózku 2016)

Data emisji: 29.12.2016

Godzina emisji: 15.24

ab/kd

Czytaj także

Twarz roku

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2001 00:00
rozwiń zwiń