Zamek Królewski w Warszawie będzie jeszcze piękniejszy

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 21:26
Zamek Królewski w Warszawie staje się coraz bardziej przyjazny dla gości. Poza poprawą w kwestii zwiedzania, planowane są inwestycje, które przywrócą mu przedwojenny blask.
Audio
  • Zamek Królewski stanie się piękniejszy niż dawniej (Ekspres Jedynki)
Przywrócenie barokowych ogrodów od strony Wisły to ostatni z etapów odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie
Przywrócenie barokowych ogrodów od strony Wisły to ostatni z etapów odbudowy Zamku Królewskiego w WarszawieFoto: Bartlomiej Mostek via Foter.com / CC BY

Zamek Królewski w Warszawie planuje szereg zmian. Wieża zegarowa będzie miała nową elewację, a od strony Wisły powstanie ogród dolny na podstawie przedwojennego projektu. Jest to finalny etap prac nad odbudową Zamku Królewskiego wraz z właściwym mu kontekstem krajobrazowym i architektonicznym.

- Jest to dla nas wielka sprawa, że robimy duży krok w kierunku odwracania miasta ku Wiśle. Tego zadania przed wojną podjął się znakomity architekt Adolf Szyszko-Bohusz, który opracował koncepcję, łączącą współczesność z duchem baroku - mówi Przemysław Mrozowski, dyrektor instytucji.

W audycji mówimy, kto sfinansuje ten projekt i na kiedy przewidziane jest ukończenie prac.

***

Tytuł audycji: "Ekspres Jedynki"

Prowadzi: Karolina Rożej

Przygotowała: Dorota Piotrowska

Data emisji: 16.01.2017

Godzina emisji: 17.20

sm/ab

Czytaj także

Premiera filmu "Smoleńsk". "Oparliśmy się na faktach"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 10:41
- To jest film fabularny, z tym że wszystko to, co dotyczy bezpośrednio katastrofy, staraliśmy się oprzeć na faktach - mówił na premierze "Smoleńska" reżyser Antoni Krauze.
rozwiń zwiń