Oscary 2017. Nominacje dla filmów i aktorów

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 17:30
Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do tegorocznych Oscarów: współczesny musical "La La Land" z 14 nominacjami, Meryl Streep ze swoją już 17 nominacją w karierze.
Audio
  • Joanna Sławińska o nominacjach do tegorocznych Oscarów (Ekspres Jedynki)
Statuetki Oscara
Statuetki OscaraFoto: Richard Harbaugh/©A.M.P.A.S.

- Faworyt przebił samego siebie - oceniła "La La Land" Joanna Sławińska, dziennikarka specjalizująca się w tematyce filmowej. - Film miał 7 nominacji do Złotych Globów, a do Oscarów ma aż 14 i to w najważniejszych kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, scenariusz oryginalny, najlepsze kostiumy, dźwięk, montaż dźwięku, role pierwszoplanowe dla Ryana Goslinga i Emmy Stone, i dla piosenki "City of the stars"  - zauważyła dziennikarka.

"La La land" to taki klasyczny musical. - Przypomina "Parasolki z Cherbourga" czy "Deszczową pisenkę", ale rozgrywa się we współczesnym świecie, świecie wyścigu szczurów. Musical ma być kolorowy, barwny, energetyczny, mają być piękne piosenki, wpadające w ucho i taki właśnie jest "La La Land" - mówiła Sławińska.

W audycji mówiliśmy też o nominacjach do najlepszego filmu. W tej kategorii znalazły się m.in.: "Fences" Denzela Washingtona, "Lion. Droga do domu" Gartha Davisa i "Moonlight" Barry Jenkinsa.

Stawka do nagrody dla najlepszej aktorki jest bardzo wyrównana. O tytuł powalczą takie gwiazdy jak: Isabelle Huppert ("Elle"), Natalie Portman ("Jackie") i Meryl Streep ("Florence Foster Jenkins").

W kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy zmierzy się pięciu artystów - Casey Affleck ("Manchester by the Sea"), Andrew Garfield ("Przełęcz ocalonych" ), Ryan Gosling ("La La Land"), Viggo Mortensen ("Captain Fantastic") i Denzel Washington ("Fences" ).

89. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 26 lutego w Hollywood. Tegoroczną galę poprowadzi komik Jimmy Kimmel.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Ekspres Jedynki"

Prowadzi: Karolina Rożej

Gość: Joanna Sławińska dziennikarka

Data emisji: 24.01.2017

Godzina emisji: 16.47

ab/mc

Czytaj także

Tajemnice złotej statuetki

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 17:00
Słynna statuetka zwana Oscarem ma już 92 lata. Została zaprojektowana w 1928 roku przez amerykańskiego scenografa Cedrica Gibbonsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O fenomenie Zbigniewa Cybulskiego w 50. rocznicę śmierci aktora

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 18:30
- Był prekursorem nowoczesnego stylu gry aktorskiej. Nikt wtedy tak nie grał (…) To co dotychczas się mówi o Zbyszku nie charakteryzuje jego intelektu - mówi Maria Chwalibóg, aktorka i szwagierka Zbigniewa Cybulskiego.
rozwiń zwiń