X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawo do godnego życia dla dorosłych niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 23:41
- Nikogo nie interesuje, co stanie się z takimi osobami, jak mój dorosły niepełnosprawny syn, a ich największy problem pojawi się, gdy stracą oparcie w rodzinie - mówi Jolanta Lorens.
Audio
  • Jak można pomóc dorosłym niepełnosprawnym? (Ekspres Jedynki)
Poruszanie się na wózku inwalidzkim nie musi oznaczać braku życia zawodowego. Akcja 25 i co dalej? zwraca uwagę na problem integracji dorosłych osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami
Poruszanie się na wózku inwalidzkim nie musi oznaczać braku życia zawodowego. Akcja 25 i co dalej? zwraca uwagę na problem integracji dorosłych osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościamiFoto: ericneitzel via Foter.com / CC BY-NC

Akcja 25 i co dalej? ma na celu zwrócenie uwagi na życie dorosłych osób z niepełnosprawnościami, które nie mogą otrzymać pomocy ze strony rodziców. Brakuje ważnych rozwiązań systemowych, umożliwiających osobom z problemami z poruszaniem czy innymi trudnościami lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie.

- Taki człowiek bez pomocy rodziny zostaje skierowany do pierwszej placówki, w której jest wolne miejsce, bez względu na to, czy jest ona dostosowana do jego potrzeb. Dzieje się tak dlatego, że nie ma w Polsce miejsc przystosowanych do całodobowej opieki nad osobami 30- czy 40-letnim - mówi mama dorosłego niepełnosprawnego, Jolanta Lorens.

Jak można uwrażliwić innych na problem osób niepełnosprawnych i ich rodzin? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Ekspres Jedynki"

Prowadzi: Karolina Rożej

Przygotował: Wojciech Urban

Goście: Jolanta Lorens (matka dorosłego niepełnosprawnego), Anna Dymna (aktorka i prezes Fundacji Mimo Wszystko)

Data emisji: 26.01.2017

Godzina emisji: 15.43

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie Miss na wózku inspirują świat

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 17:31
- Chcemy, by Europa była bardziej zintegrowana i aby na konkursie Miss World Wheelchair wystąpiło więcej naszych sąsiadów - mówi Katarzyna Wojtaszek z Fundacji Jedyna Taka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pomagać niepełnosprawnym, żeby... nie szkodzić?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 20:06
- Żegnając się z niewidomymi kolegami mówiłam "do widzenia", "do zobaczenia", a potem zastanawiałam się, czy to właściwe. Ale co niby mielibyśmy mówić: "do pomacania" czy "do usłyszenia"?! Taka komunikacja jest zupełnie naturalna – mówi Małgorzata Szumowska, dyrektorka Niewidzialnej Wystawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sztuka i życie"- reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 08:00
Opowieść o Renacie Jasińskiej, która prowadzi zawodowy teatr z niepełnosprawnymi. Aktorka, represjonowana w PRL, w stanie wojennym występowała w kościołach. Razem z koleżanką założyły opozycyjny teatr.
rozwiń zwiń