Przedwojenny świat rewii, teatru i kina w filmie "Bodo"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 17:02
- On nie miał wielu udanych romansów, stąd do olbrzymiej roli urósł fikcyjny romans z Adą, którego de facto nie było. Miał wiele milości, ale nigdy to nie było uczucie długotrwałe, bo dla niego to była sfera raczej drugoplanowa - tak o bohaterze kinowej produkcji "Bodo" mówi Joannie Sławińskiej reżyser Michał Kwieciński.
Audio
  • Michał Kwieciński i Tomasz Schuchardt o kinowej wersji biografii Eugeniusz Bodo (Ekspres jedynki)
Tomasz Schuchardt jako Eugeniusz Bodo
Tomasz Schuchardt jako Eugeniusz Bodo

Nieprzemijający czar gwiazd przedwojennego kina
Eugeniusz Bodo 1200.jpg

W serialu emitowanym przed kilkoma miesiącami romans z Adą jest ważnym wątkiem, jednak kobieta ta to postać fikcyjna, wymyślona na potrzeby opowieści telewizyjnej.

Dziś do kin wchodzi pełnometrażowy film o tym legendarnym artyście. - Serial był biografią Bodo w 13 epizodach, natomiast obraz kinowy jest wyłącznie próbą stworzenia filmu muzycznego. Na bazie postaci, jaką jest Bodo, pokazujemy przedwojenny świat: rewii, teatru i kina - tłumaczy reżyser.  

Odtwórca tytułowej roli Tomasz Schuchardt dodaje: - Mogłoby to stać się parodią, gdybyśmy zaczęli udawać Eugeniusza Bodo. Nie ma takiej potrzeby mówienia "ł" przedniojęzykowo, nie ma potrzeby grania bardzo ekspresyjnego.  

Więcej o filmie, który patronatem objął Program 1 Polskiego Radia, w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Ekspres Jedynki"

Prowadzi: Grzegorz Frątczak

Gość: Michał Kwieciński (reżyser), Tomasz Schuchardt (odtwórca roli Eugeniusz Bodo) 

rozmawiała: Joanna Sławińska

Data emisji: 3.02.2017

Godzina emisji: 16.18

ab/kd

Czytaj także

"Córki dancingu" w Sundance. Czy syreny podbiją USA?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 19:00
Film polskiej debiutantki wystartuje w międzynarodowym konkursie prestiżowego festiwalu. - Dyrektor artystyczny Sundance napisał, że jest zachwycony "Córkami dancingu" - mówi Agnieszka Smoczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Ptak - emocje i wolność w filmie

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 22:49
- W robieniu zdjęć do filmu ważne jest myślenie o całości. Nie sztuką jest zrobić ładne zdjęcia, ale chodzi o to, by służyły one opowieści - mówił w archiwalnym nagraniu znakomity operator, Krzysztof Ptak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ostatnia rodzina". "To nie jest film o rodzinie Beksińskich"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 14:20
- Relacje między bohaterami filmu "Ostatnia rodzina" są totalnie patologiczne, zaburzone. To właściwie taka rodzina przygłupów. Nie ma tam żadnej prawdy o Beksińskich - mówi Aneta Awtoniuk, wieloletnia przyjaciółka Tomasza Beksińskiego.
rozwiń zwiń