X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pełne atrakcji obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 19:43
W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się w piątek obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej z udziałem prezydentów obydwu państw.
Audio
  • Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Piotrkowie Trybunalskim (Ekspres Jedynki)
  • Wyprawa Traktem Wielu Kultur w Piotrkowie Trybunalskim (W samo południe/Jedynka)
  • Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Piotrkowie Trybunalskim - konkurs piosenki (Ekspres Jedynki)
  • Spaceru śladami filmów i seriali, które były kręcone w Piotrkowie Trybunalskim (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Dlaczego Piotrków jest Trybunalski? (W samo południe/Jedynka)
  • Polsko-Węgierskie Targi Turystyki Kulinarnej (Ekspres Jedynki)
  • Rywalizacja w układaniu kostki Rubika elementem Polsko-Węgierskiego Dnia Przyjaźni w Piotrkowie Trybunalskim (Ekspres Jedynki)
Prezydent Węgier Janos Ader (L) oraz prezydent RP Andrzej Duda (P) podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu w Piotrkowie Trybunalskim. Węgierska para prezydencka przybyła do Polski z dwudniową wizytą w ramach obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej
Prezydent Węgier Janos Ader (L) oraz prezydent RP Andrzej Duda (P) podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu w Piotrkowie Trybunalskim. Węgierska para prezydencka przybyła do Polski z dwudniową wizytą w ramach obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-WęgierskiejFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Polskę i Węgry łączy nie tylko wiele wieków wspólnej historii, ale również wielka pomoc w czasie antykomunistycznego powstania w Budapeszcie w 1956 roku. Na dziedzińcu zamku królewskiego w Piotrkowie Trybunalskim stoją… buty Józefa Stalina. W październiku 1956 w Budapeszcie obalono pomnik radzieckiego polityka, palnikiem odcinając nogi dyktatora. W ten sposób w polskim posiadaniu znalazły się jego buty. - Na naszej wystawie prezentujemy symbole, pokazujące pomoc Polaków i zaangażowanie w sprawę Węgier - mówi Jacek Ziętek, kustosz działu historii muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.

W ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Piotrkowie Trybunalskim można oglądać wystawy: "Węgry 1956. Twarze i przedmioty", "Z Budapesztu do Krakowa. Węgrzy na tronie polskim", "Zatarta pamięć" i "1000 lat przyjaźni i tradycji polsko-węgierskiej". O tym jak łączy nas nie tylko wspólna historia, ale również wzornictwo i rękodzieło mówimy w nagraniu audycji. Tam również relacje Patryka Michalskiego z Traktu Wielu Kultur, który można zwiedzać w Piotrkowie Trybunalskim i spaceru śladami filmów i seriali, które były kręcone w tym mieście.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Karolina Rożej

Przygotował: Łukasz Rydzewski

Data emisji: 21.03.2017

Godzina emisji: 16.49

sm/pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zaufanie, które budowało się 26 lat, to jest coś wyjątkowego"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 18:59
- Współpraca wyszehradzka jest bardzo ważna dla Słowacji, ale też dla Czech, Węgier i Polski. Dla Słowacji dlatego jest ważna, że jest ona najmniejszym z państw wyszehradzkich. Pomaga ona usłyszeć głos Słowacji w UE - mówił na antenie radiowej Jedynki Tomáš Strážay, ekspert Slovak Foreign Policy Association.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słoiki, Praga i feniks z popiołów. W stu słowach o Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 17:31
- Ciekawe dla mnie jest to, że Warszawiacy bardziej lubią Warszawę niż Budapeszt Budapesztańczycy. Czuć, że Polacy kochają swoją stolicę i to było dla mnie niesamowite przeżycie - mówi Gáspár Keresztes z Węgierskiego Instytutu Kultury.
rozwiń zwiń