Czy kawa i herbata mogą pomóc w walce ze szkodnikami?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 17:00
Jaką grubość ma ludzki włos? Czy kawa i herbata mogą zabijać insekty? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukają polscy młodzi naukowcy.
Audio
  • Zapraszamy na spotkanie z najbardziej uzdolnionymi i kreatywnymi uczniami (Ekspres Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Daniel Y. Go via Foter.com/CC BY-NC

Ten weekend będzie należeć do młodych naukowców, którzy będą prezentować swoje osiągnięcia z niemal każdej dziedziny nauki w Centrum Nauki Kopernik. - Festiwal Młodych Badaczy Odkrycia! to spotkanie kilku grup, zainteresowanych nauką i jej popularyzacją - mówi Marta Modrzejewska z Centrum Nauki Kopernik.

Rzecznik prasowy CNK Katarzyna Nowicka przyznaje, że pomysłowość i ciekawość młodych nie zna granic. - Jest kilka bardzo intrygujących zagadnień, które zostały odkryte i zbadane przez młodych naukowców. Niektórzy sprawdzali, czy kawa i herbata mogą być skutecznym orężem w walce z insektami, czy pantofelek lubi cebulę i jaką grubość mają włosy - opowiada.

Z młodymi naukowcami rozmawiamy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Grzegorz Frątczak

Przygotował: Aleksander Ziemiańczyk

Data emisji: 31.03.2017

Godzina emisji: 15.24

sm/g1700s

Czytaj także

Piknik Naukowy. Ile witaminy C jest w soku?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 14:23
- Możemy to zbadać w domu poprzez proste doświadczenie, do którego nie potrzeba skomplikowanych urządzeń czy odczynników - powiedział w "Czterech Porach Roku" Artur Franczuk z Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mamy lato! Przed nami krótkie, jasne noce

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 13:25
22 czerwca to pierwszy dzień kalendarzowego lata, astronomiczne rozpoczęło się dwa dni wcześniej. - W dodatku dokładnie w dniu przesilenia letniego wypadła także pełnia księżyca - mówi Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak będzie wyglądała elektronika przyszłości? Czas na spersonalizowane produkty

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 15:18
Dr inż. Marcin Słoma pracuje nad nowymi materiałami dla elektroniki strukturalnej, dzięki którym możliwe będzie wytwarzanie elektronicznych produktów o dowolnych, ale praktycznych kształtach.
rozwiń zwiń