Nie tylko żurek i pierogi. Kuchnia nową wizytówką Polski

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 20:11
- Staramy się pokazać, że kuchnia polska niczym nie różni się od hiszpańskiej czy śródziemnomorskiej, jeśli chodzi o traktowanie produktu - mówi Maciej Dobrzyniecki, prezydent Polskiej Akademii Gastronomicznej.
Audio
  • Jak kuchnia polska może stać się magnesem turystycznym? (Ekspres Jedynki)
Coraz więcej Polaków docenia ofertę rodzimych restauratorów i decyduje się na wyjście do lokalu gastronomicznego
Coraz więcej Polaków docenia ofertę rodzimych restauratorów i decyduje się na wyjście do lokalu gastronomicznegoFoto: Shutterstock.com/beats1

Potencjał polskiej kuchni chciałoby wykorzystać Ministerstwo Sportu i Turystyki, by przyciągnąć do naszego kraju turystów. Coraz więcej rodzin decyduje się na jedzenie poza domem, nie tylko w fast foodach, ale również lokalnych restauracjach. Jak wynika z badań, jedna czwarta rodzin dość regularnie korzysta z ofert lokali. - Coraz bardziej rośnie w siłę lokalna gastronomia - przyznaje Dorota Peretiatkowicz z firmy IQS.

Zmiany w tym aspekcie wynikają nie tylko z poprawy kondycji finansowej polskich rodzin, ale również mają związek z odmiennym podejściem i myśleniem o jedzeniu poza domem. - Jest coraz większe przyzwolenie na to, że kobieta nie musi gotować - podkreśla psycholog z IQS.

O tym, jak gastronomia może stać się nową wizytówką Polski rozmawiamy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Mariusz Gzyl

Przygotował: Łukasz Rydzewski

Gość: Maciej Dobrzyniecki (prezydent Polskiej Akademii Gastronomicznej)

Data emisji: 5.04.2017

Godzina emisji: 15.17

sm/pg

Czytaj także

Złotoryja - gorączka złota na Dolnym Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 20:05
Radiowa Jedynka zawitała do miasta, którego nazwa wskazuje na bogactwa naturalne. Od XII wieku wydobywano tu złoto, bazalt i miedź.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Druga odsłona akcji "Weekend za pół ceny"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 15:33
Nocleg w luksusowym hotelu, kolacja w eleganckiej restauracji i do tego wizyta w galerii sztuki, muzeum albo aquaparku. Wszystko to o połowę taniej niż zwykle. To możliwe już w najbliższy weekend. Będzie to bowiem weekend za pół ceny.
rozwiń zwiń