X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kolejni polscy sprawiedliwi. "To daje nadzieję na przyszłość"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 19:53
- Dla mamy zawsze najważniejszy był człowiek jako osoba, której należy się szacunek, pomoc i życzliwość. Jestem bardzo wdzięczna, że ta postawa została zauważona i wynagrodzona - mówiła córka uhonorowanej Zofii Modzelewskiej, Salomea Jelinowska.
Audio
  • Relacja Witolda Banacha z wręczenia tytułu Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata (Ekspres Jedynki)
Syn uhonorowanych - Witold Topolewski odbiera medal przyznany Helenie i Bolesławowi Topolewskim oraz ich córce Antoninie, medal wręcza ambasador Izraela w Polsce Anna Azar
Syn uhonorowanych - Witold Topolewski odbiera medal przyznany Helenie i Bolesławowi Topolewskim oraz ich córce Antoninie, medal wręcza ambasador Izraela w Polsce Anna AzarFoto: PAP/Paweł Supernak

Kolejni Polacy zostali odznaczeni tytułem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Uroczystość nadania tytułu sześciu polskim rodzinom odbyła się 20 kwietnia w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Podczas ceremonii ambasador Izraela w Polsce Anna Azari wręczyła dyplomy honorowe oraz medale Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata rodzinom Bohaterów ratujących Żydów podczas II wojny światowej.

- Wręczanie tych medali jest świętą misją, jest to uznanie całkowitego dobra, które daje nam nadzieję na przyszłość całej ludzkości. W tych trudnych czasach, kiedy Żydzi byli prześladowani i mordowani, a ludzkie odruchy odeszły w zapomnienie, owi ludzie wykazali się nie tylko wielką odwagą, ale przede wszystkim ludzką przyzwoitością - mówiła ambasador Izraela w Polsce.

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Karolina Rożej

Materiał: Witold Banach

Data emisji: 20.04.2017

Godzina emisji: 16.48

sm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. "Ich dobre czyny dają wiarę w lepszy świat"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 04:19
- Wiem, że ryzykuję życiem swoim i mojej rodziny, ale nie mogę odmówić pomocy. Jestem wysłannikiem Boga - powiedział Ewie Turzyńskiej w czasie II wojny światowej ksiądz Mikołaj Ferenc. Na wniosek rodziny ocalonych duchowny został odznaczony nagrodą "Sprawiedliwi wśród Narodów Świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawdziwy "Azyl". Z wizytą w willi warszawskiego zoo

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 10:30
Od dziś w kinach "Azyl", film o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo przez dyrektora Jana Żabińskiego i jego żonę Antoninę (w tej roli Jessica Chastain).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapomniana historia żydowskich nacjonalistów

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 13:00
Gościem Jana Pospieszalskiego był Robert Kaczmarek - autor filmów dokumantalnych ukazujących nieznane fakty dotyczące organizacji żydowskich i powstania w getcie warszawskim.
rozwiń zwiń