X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

IPN przekazuje książki Polakom na Litwie. "Chcemy zachować ciągłość"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 20:40
- Chcemy, aby więź podtrzymywana przez kolejne pokolenia Polaków na Litwie trwała - mówi prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek.
Audio
  • IPN przekazał trzy tony publikacji dla Polaków na Litwie (Ekspres Jedynki)
Prezes IPN Jarosław Szarek podczas konferencji prasowej przed załadunkiem publikacji. Trzy samochody pełne książek i albumów - publikacji Instytutu Pamięci Narodowej wyruszyły z Warszawy do Wilna
Prezes IPN Jarosław Szarek podczas konferencji prasowej przed załadunkiem publikacji. Trzy samochody pełne książek i albumów - publikacji Instytutu Pamięci Narodowej wyruszyły z Warszawy do WilnaFoto: PAP/Jakub Kamiński

IPN przekazał trzy tony publikacji dla Polaków na Litwie. Książki, komiksy, gry wydawane przez Instytut Pamięci Narodowej trafią do polskich szkół na Litwie. Prezes Instytutu Jarosław Szarek wyjaśnia, że to działanie jest spełnieniem obowiązku wobec naszych rodaków na Litwie. Z Wileńszczyzny wywodzi się wielu znakomitych Polaków, tam mieszkają też setki tysięcy Polaków, działa około 80 szkół polskich, i to jest oferta IPN dla tych właśnie środowisk - tłumaczy prezes IPN.

Przekazane książki mają mieć wymiar symboliczny, pokazując chęć walki o ciągłość historyczną, język i tradycję. - Na Litwę jadą bardzo różne książki, jak np. album o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, publikacja o Ostrej Bramie, puzzle Dywizjon 303 i popularna seria "Bohaterowie naszych ulic" - opowiada Justyna Skowronek z IPN.

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Karolina Rożej

Przygotował: Witold Banach

Data emisji: 25.05.2017

Godzina emisji: 15.25

IAR/sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

IPN zaprasza do Pokoju Zagadek "Żołnierze Wyklęci"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 10:00
To będzie niezwykła podróż w czasie i przestrzeni. Pokój Zagadek "Żołnierze Wyklęci" to pionierski projekt edukacyjny 60 minutowej gry zespołowej typu "real life escape game", odbywającej się w specjalnie zaaranżowanym pomieszczeniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceprezes IPN: chcemy szukać szczątków rodaków na Białorusi, Ukrainie, Litwie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 13:25
Mamy w planach prace poszukiwawcze w 20 miejscach – zapowiedział w rozmowie z Jedynką wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk. Opowiadał też o działaniach maskujących, podjętych na Łączce przez władze PRL, w celu by prawda o tym miejscu nigdy nie ujrzała światła dziennego.
rozwiń zwiń