Bycie ojcem to najważniejsze wyzwanie dla każdego faceta

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 16:34
A bycie ojcem kilkorga, to wyzwanie wręcz kosmiczne. Opowiada o tym w radiowej Jedynce autor bloga supertata.tv.
Audio
  • Marcin Perfuński mówi, jak im to wyzwaniem jest ojcostwo (Ekspres Jedynki)
  • Rozmowa z ojcem sześciorga dzieci (Ekspres Jedynki)
Ojciec i syn
Ojciec i synFoto: George Rudy/shutterstock.com

Marcin Perfuński wie o czym pisze, bo jest ojcem czterech córek. Wspomina, że poczuł się ojcem dopiero wtedy, kiedy po raz pierwszy pierwszą z córek wziął na ręce. - Wcześniej, to ojcostwo było takie bardziej teoretyczne - mówi.

Drugi taki moment nadszedł kilka godzin później, kiedy musiał przewinąć dziecko. - Przewinięcie było takim momentem, że zrozumiałem, że kończy się zabawa, a zaczynają się poważne rzeczy, dziecko jest w moich rękach i całkowicie za nie odpowiadam - podkreśla. Uważa, że przy wychowaniu dzieci powinien jednak nastąpić pewien podział obowiązków. - Tata stawia wyzwania, a mama sprawia, że dziecko czuje się bardzo bezpieczne, co też jest potrzebne - wyjaśnia.

Gość Jedynki zauważa zmianę podejścia pracodawców, którzy zaczynają rozumieć, że kiedy ojciec musi mieć wolne ze względu na potrzeby dziecka to lepiej dać mu wolne, niż zmuszać człowieka do pracy, kiedy on sercem i głową jest w domu, bo coś się dzieje.  

Jak zmienia się człowiek, kiedy zostaje ojcem? Do czego służy prowadzony przez Perfuńskiego blog? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Mariusz Gzyl

Gość: Mariusz Perfuński (autor wideobloga supertata.tv, ojciec czterech córek)

Data emisji: 23.06.2017

Godzina emisji: 15.24

Wcześniej nadano rozmowę z ojcem sześciorga dzieci, którą przygotował Aleksander Ziemiańczyk.

ag/zi 

Czytaj także

Być tatą? "Ojciec nie jest mamą-bis"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 20:02
23 czerwca szczególnie ciepło myślimy o naszych ojcach i składamy im życzenia - w Polsce Dzień Ojca jest obchodzony od 1965 roku. Mimo stosunkowo długiej historii nie cieszy się on jednak tak wielką popularnością jak Dzień Matki. O znaczeniu ojców w życiu rodzin mówili goście Debaty Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport o ojcostwie. "Chciałbym i boję się"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 13:50
Fundacja Mamy i Taty opublikowała raport "Ojcowie 2017". - Zaskoczyło mnie to, że jako mężczyźni chcemy mieć dzieci, ale boimy się i ten skok w dojrzałość odkładamy w czasie, zapierając się rękoma i nogami - przyznaje autor opracowania Marek Grabowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed Dniem Ojca o "modzie na ojcostwo"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 19:51
Skąd się wzięli "ojcowie z Instagrama", dlaczego dziecko staje się projektem a także - kiedy ojciec powinien... się odsunąć.
rozwiń zwiń