X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pierwszy taki album o generale Józefie Hallerze

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 22:58
- Album "Generał Józef Haller 1873-1960" jest przede wszystkim opowieścią biograficzną, ale pokazuje też wielki wysiłek zbrojny Polaków - mówi dyrektor Wojskowego Biura Historycznego, profesor Sławomir Cenckiewicz.
Audio
  • Witold Banach o albumie na temat gen. Józefa Hallera (Ekspres Jedynki)
Album został wydany we współpracy w Wojskowym Biurem Historycznym. Publikacja powstała w setną rocznicę powstania Błękitnej Armii generała Hallera
Album został wydany we współpracy w Wojskowym Biurem Historycznym. Publikacja powstała w setną rocznicę powstania "Błękitnej Armii generała Hallera"Foto: IPN/ materiały prasowe

Wyd. IPN Wyd. IPN

Instytut Pamięci Narodowej wydał album, poświęcony gen. Józefowi Hallerowi i dowodzonym przez niego żołnierzom. Publikacja "Generał Józef Haller 1873-1960" zawiera kilkaset fotografii dokumentujących życie jednego z ojców polskiej niepodległości.

- Istniejąca literatura na temat generała jest bardzo skąpa. Jest to pierwszy tak obszerny album poświęcony jego osobie - mówi Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek.

W albumie są archiwalia dotyczące działań generała w czasie walk z bolszewikami i w międzywojniu oraz dokumentujące jego działania na emigracji w czasie i po II wojnie światowej na rzecz sprawy polskiej.

Generał Józef Haller zmarł 4 czerwca 1960 roku w Londynie, a rok 2017 na mocy uchwały Senatu w rok 2017 jest rokiem generała Józefa Hallera.

Więcej o albumie, wydanym w ramach obchodów roku generała Hallera w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Karolina Rożej

Przygotował: Witold Banach

Data emisji: 26.06.2017

Godzina emisji: 16.45

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

IPN przekazuje książki Polakom na Litwie. "Chcemy zachować ciągłość"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 20:40
- Chcemy, aby więź podtrzymywana przez kolejne pokolenia Polaków na Litwie trwała - mówi prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezkompromisowa walka o prawdę. Pamiętajmy o Janie Karskim

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 18:42
- Jan Karski dokonał bardzo bohaterskiego czynu, natomiast wiedza o tym, nawet w Polsce, jest niewielka - mówi Członek Zarządu Towarzystwa Jana Karskiego Marek Wieczerzak.
rozwiń zwiń