X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ciemna strona internetu atakuje. Jak się bronić?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 20:06
- Istnieje cały podziemny rynek zajmujący się dostarczaniem złośliwych oprogramowań i związanych z tym usług - mówi dr Tomasz Gierszewski z Katedry Teleinformatyki Politechniki Gdańskiej.
Audio
  • Wirus atakuje komputery na całym świecie (Ekspres Jedynki)
Na jednym z brytyjskich portali informatycznych pojawiła się informacja, że informatycy znaleźli sposób na pokonanie wirusa. Metoda jednak, jak się okazało, ma swoje ograniczenia
Na jednym z brytyjskich portali informatycznych pojawiła się informacja, że informatycy znaleźli sposób na pokonanie wirusa. Metoda jednak, jak się okazało, ma swoje ograniczeniaFoto: EPA/ROB ENGELAAR

Złośliwe oprogramowanie blokuje komputery wielu firm, wkrada się też do państwowych sieci. Atak objął kilkadziesiąt krajów na całym świecie. To nie scenariusz filmu science-fiction, ale nasza rzeczywistość. Po ostatnim ataku hakerów informatycy szukają sposobu na to, jak pozbyć się wirusa. O cyberbezpieczeństwie rozmawiali też członkowie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

- Dotychczasowe analizy przedstawiają taki scenariusz, że ukraińskie przedsiębiorstwa, które używają oprogramowania rozliczeniowego, pobierały aktualizacje ze strony zarażonej złośliwym oprogramowaniem - wyjaśnia wydarzenia z ostatnich dni Kamil Gapiński z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

O tym, kto stoi za atakami i jak się przed nimi bronić mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Karolina Rożej

Przygotował: Patryk Michalski

Data emisji: 28.06.2017

Godzina emisji: 15.33

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Szczególnie zagrożone urządzenia mobilne

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 14:00
Coraz więcej państw zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że główne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa wiąże się z internetem i informatyką – podkreśla Moni Stern, dyrektor Checkmarx. Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Eksperci podkreślają, że często wykorzystują przy tym techniki socjotechniczne. Celem bardzo często stają się urządzenia mobilne, słabiej zabezpieczane niż komputery. Hakerzy chętnie sięgają po złośliwe oprogramowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fala zmasowanego ataku hakerskiego rozlewa się na kolejne kraje. Wirus może być trudny do pokonania

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 20:51
Ukraina stała się we wtorek celem zmasowanego ataku hakerskiego wymierzonego w system bankowy i telekomunikacyjny, rządowe sieci komputerowe, najważniejsze lotniska w kraju, ciepłownie, elektrownie oraz metro w Kijowie.
rozwiń zwiń