X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z miłości do folkloru i tańca odkrywają zapomnianą muzykę

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 19:19
- Folklor i muzyka ludowa wielu osobom kojarzą się z czymś nieciekawym, archaicznym, a z mojego doświadczenia wiem, że zespoły folklorystyczne a zespoły pieśni i tańca to są dwie zupełnie różne sprawy - mówi choreograf Mariusz Żwierko. 
Audio
  • Rozmowa z Mariuszem Żwierką o zespole Woda na Młyn (Ekspres Jedynki)
Grupa taneczna Woda na Młyn powstała w grudniu 2013 roku z inicjatywy tancerzy oraz instruktorów  byłych członków warszawskich uczelnianych zespołów pieśni i tańca. Z miłości do folkloru i chęci kontynuowania swoich pasji stworzyli zespół, który wypełnia nie tylko warszawską, ale też ogólnopolską niszę tańca ludowego
Grupa taneczna Woda na Młyn powstała w grudniu 2013 roku z inicjatywy tancerzy oraz instruktorów – byłych członków warszawskich uczelnianych zespołów pieśni i tańca. Z miłości do folkloru i chęci kontynuowania swoich pasji stworzyli zespół, który wypełnia nie tylko warszawską, ale też ogólnopolską niszę tańca ludowegoFoto: Facebook Woda na Młyn

Grupa Woda na Młyn spaja osoby zainteresowane folklorem, muzyką ludową i tańcem. Do jej powstania doszło cztery lata temu, gdy byli studenci chcieli kontynuować swoją pasję muzykowania również po studiach. Dziś Woda na Młyn liczy ponad 60 osób, a nowych członków ciągle przybywa.

- Tu można odnaleźć się tanecznie i jest to grupa, która integruje środowisko taneczne zespołów folklorystycznych w Warszawie. Zapraszamy również osoby, które wcześniej nie były związane z folklorem, ale chciałyby go poznać. Staramy się integrować również treści np. taniec ludowy ze współczesnym, z muzyką jazzową, klasyczną - opowiada choreograf zespołu Mariusz Żwierko.

O zespole, działalności charytatywnej i folklorze mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Grzegorz Frątczak

Przygotował: Wojciech Urban

Data emisji: 6.07.2017

Godzina emisji: 16.27

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miejscovi, czyli połączenie tradycyjnego folku z nowoczesnością

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 14:28
- Zespół składa się ze świetnie wykształconych muzyków, np. akordeonista, skrzypek i kontrabasista są po akademii muzycznej. Każdy z nich, poza swoim warsztatem klasycznym, podążał drogą muzyki ludowej łącząc technikę świadomości grania z dzikością i autentycznością muzyki ludowej - opisywał zespół Miejscovi Bartek Mieszkuniec.
rozwiń zwiń