Obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 16:00
Dla niemowlęcia nie ma lepszego pokarmu niż mleko matki. Zwłaszcza dzieci urodzone przed planowanym terminem pobierają z pokarmu przekazywanego przez matkę niezbędne dla prowidłowego rozwoju składniki. Przypominamy o tym w Światowym Tygodniu Karmienia Piersią.
Audio
  • Obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią (Ekspres Jedynki/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Uvarov Stanislav

Prawidłowe żywienie dziecka, zwłaszcza w pierwszych miesiącach jego życia, wzmacnia organizm i zapobiega w przyszłości wielu chorobom. Kampanię na rzecz naturalnego karmienia niemowląt prowadziła niedawno sportsmenka, żona piłkarza Roberta Lewandowskiego, Anna Lewandowska. 

- WHO zaleca regularne karmienie piersią przez pierwsze sześć miesięcy oraz przez następne dwa lata jako pokarm uzupełniający - mówi przewodniczący rady fundacji "Misja medyczna" Krzysztof Suszek.

Naturalny pokarm podawany dziecku odpowiednio długo pomaga mu w przyszłości uniknąć chorób takich jak cukrzyca czy podatność na alergie. Zalety regularnego karmienia piersią wyliczają lekarze. 

- Naturalne żywienie, zwłaszcza w pierwszych etapach życia prowadzi do swoistego "programowania żywieniowego", które ma wpływ na zdrowie człowieka w całym okresie jego życia - przekonuje kierownik Neonatologii oddziału specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie dr Beata Pawlus.

W bieżącym tygodniu na stacjach warszawskiego metra prowadzona będzie kampania promująca ten sposób żywienia.

Więcej na temat właściwości naturalnego pokarmu - w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Mariusz Gzyl

Data emisji: 3.08.2017

Godzina emisji: 16.15

ac/mg

Czytaj także

Alkoholowy zespół płodowy (FAS) wciąż dużym problemem

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 14:46
Lekarze alarmują, że w czasie ciąży nie powinno się spożywać alkoholu. Mimo to wciąż zdarzają się przypadki, w których pijana kobieta rodzi dziecko. O FAS (alkoholowym zespole płodowym) mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Brzózka (Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych).
rozwiń zwiń