Ustąp miejsca kobiecie w ciąży. Kampania "Brzuchy przodem"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 10:05
W Gdyni ruszyła kampania "Brzuchy przodem", która nauczyć ma mieszkańców życzliwości wobec przyszłych mam oraz zachęcać kobiety w ciąży do odważnego upominania się o takie właśnie traktowanie.
Audio
  • "Brzuchy przodem", czyli ustąp miejsca ciężarnej (Ekspres Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

- Chcemy, żeby mamy poczuły się pewnie i wykrzesały z siebie trochę energii, by wymagać od innych - mówi Beata Szadziul, pomysłodawczyni kampanii i pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny. - Dlatego wymyśliliśmy śmieszne przypinki, które każda kobieta w ciąży może nosić. Rozwiesiliśmy także plakaty w autobusach, przychodniach, szpitalach - dodaje.

Celem kampanii "Brzuchy przodem", poza zachęceniem do życzliwego traktowania przyszłych mam, ma być również poinformowanie mieszkańców, że od tego roku ustawowo kobiety w ciąży mają zapewnione pierwszeństwo w przychodni, u lekarza oraz w aptece.

Organizatorzy kampanii zapowiadają, że akcja prowadzona będzie bezterminowo.

Dlaczego tak ważne jest ustąpienie miejsca kobiecie w ciąży? Gdzie jeszcze mieszkanki Gdyni mogą liczyć na życzliwe traktowanie i są obsługiwane poza kolejką? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Karolina Rożej

Rozmawiała: Magdalena Świerczyńska-Dolot

Data emisji: 7.09.2017

Godzina emisji: 15.18

kh/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Czy program "500+" rzeczywiście zwiększył liczbę urodzeń?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 18:55
Roczny koszt programu "Rodzina 500+" to ponad 20 mld zł. Czy ta inicjatywa faktycznie pozytywnie wpłynęła na demografię? Na te pytania odpowiadają działacze społeczni młodego pokolenia.
rozwiń zwiń