X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lodołamacze, czyli pracodawcy osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 18:00
W Polsce jest 4,5-7 mln osób niepełnosprawnych. Tylko jedna czwarta z nich pracuje, a to o połowę mniej niż unijna średnia. Pracodawcy najbardziej przyjaźni takim osobom otrzymali nagrody w konkursie Lodołamacze.
Audio
  • Problemy chronionego i otwartego rynku pracy - materiał Dariusza Kwiatkowskiego (Ekspres Jedynki)
  • Agata Kornhauser-Duda o konkursie Lodołamacze 2017 - materiał Sylwii Białek (Ekspres Jedynki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Firma V

Jak przekonuje Monika Tykarska, wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, z punktu widzenia osób z niepełnosprawnościami najlepszymi miejscami zatrudnienia są Zakłady Pracy Chronionej. Dysponują one odpowiednim wyposażeniem oraz kadrą uwrażliwioną na specjalne potrzeby pracowników.

- Jednak poprzedni rząd kładł nacisk na to, że liczy się otwarty rynek (czyli zatrudnianie niepełnosprawnych w zwykłych firmach, a nie chronionych zakładach - przyp. red.). W tym momencie dofinansowania do otwartego i chronionego rynku pracy są na tym samym poziomie, więc pracodawcy prowadzący ZPCh nie widzą powodu, by je utrzymywać, skoro kontroli mają cztery razy więcej niż firmy z otwartego rynku - wyjaśnia Monika Tykarska.

Jakie firmy zostały uhonorowane statuetkami? Jakie dofinansowania przysługują pracodawcom osób niepełnosprawnych? O tym w nagraniach.

Gala finałowa konkursu odbyła się 27 września 2017 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Jej honorową patronką była Agata Kornhauser-Duda. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła radiowa Jedynka.

***

Prowadzi: Mariusz Gzyl

Przygotowali: Dariusz KwiatkowskiSylwia Białek

Data emisji: 27.09.2017

Godzina emisji: 16.45

Materiały wyemitowano w audycji Ekspres Jedynki.

mg/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Praca dla niepełnosprawnych - pomysł nie tylko na biznes

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 11:53
- Warto przy tym skupić się na celu. Nie nastawiać wyłącznie na działalność na rzecz np. osób niewidomych - mówiła w radiowej Jedynce Jolanta Kramarz z Fundacji VisMaior.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trasa bez barier. Powstaje niezwykła aplikacja

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 17:09
Studenci z Politechniki Warszawskiej tworzą aplikację dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie ona wskazywała optymalną drogę dojazdu do wybranego punktu, bez zaskakujących barier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie zmiany czekają na uczniów ze specjalnymi potrzebami?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 18:40
Czy zmiany obejmą nauczanie indywidualne? Czym różni się ono od nauczania specjalnego? Co z orzeczeniami, zwłaszcza wydanymi przed 1 września tego roku?
rozwiń zwiń