Festiwal Filmowy w Cannes. Borys Szyc: cały czas jesteśmy w najlepszej trójce

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 16:28
- To, co działo się na scenie po premierze "Zimnej wojny" przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania - podkreśla aktor w telefonicznej rozmowie prosto z Cannes przeprowadzonej przez Joannę Sławińską. 
Audio
  • Borys Szyc o filmie "Zimna wojna" (Ekspres Jedynki)
Borys Szyc podczas Festiwalu Filmowego w Cannes
Borys Szyc podczas Festiwalu Filmowego w CannesFoto: PAP/CLEMENS BILAN

Borys Szyc gra jedną z głównych ról, obok Joanny Kulig i Tomasza Kota, w filmie "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, który walczy na festiwalu w Cannes w konkursie głównym z dwudziestoma innymi filmami. 

- Tak naprawdę nie wiemy, co dzieje się w głowach jury, jaka będzie decyzja i nikt nie ma na to wpływu. Spekulacje odbywają się głównie między dziennikarzami i krytykami filmowymi - mówi aktor. - Tu w Cannes, wychodzi codziennie gazetka "Screen". Zawsze na ostatniej stronie, po kolejnym dniu festiwalu, przyznawane są filmom przez kilku słynnych krytyków gwiazdki. My jesteśmy cały czas w najlepszej trójce. Również z prognoz wynika, że coś tam powinno nam przypaść w udziale, ale na razie pozostaje to w sferze dywagacji i marzeń - dodaje. 

Borys Szyc mówi, że cała ekipa jest niezwykle szczęśliwa, że w ogóle znalazła się w tym konkursie oraz że film został tak dobrze przyjęty. - To, co działo się na scenie po premierze przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Był to gigantyczny ładunek emocjonalny. Poziom dobrej energii był wręcz przytłaczający - wspomina rozmówca Joanny Sławińskiej. - Stoisz bite 15 minut, wszyscy klaszczą, a na sali jest 2300 osób. Wszyscy podają ci ręce, gratulują. Julianne Moore do mnie podeszła i gratulowała, co było przemiłe. Ja to się na nią rzuciłem już w czasie oklasków i ucałowałem ją. Benicio del Toro przybił piątkę. To było niesamowite uczucie, że staliśmy tam przy dźwiękach aplauzu i czuliśmy się jednością z tymi wszystkimi ludźmi. Widać było autentyczne wzruszenie i taką wspólnotę ludzi, którzy obejrzeli coś niesamowitego, wzruszyli się i się tym z nami dzielą - mówi gość Jedynki.

- To niesamowite i wzruszające przeżycie, które zostanie we wspomnieniach na zawsze, ale też na pewno rozpaliło apetyty. Teraz sobie myślimy, że skoro tak się to fajnie zaczęło, dobrze byłoby, żeby też tak się skończyło - podkreśla aktor.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Joanny Sławińskiej z Borysem Szycem. 

71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes potrwa do 19 maja. 

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawiała: Joanna Sławińska

Gość: Borys Szyc (aktor)

Data emisji: 17.05.2018

Godzina emisji: 15.27

kh/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strach przed boreliozą. Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 11:11
Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Czy brak rumienia oznacza, że się nie zaraziliśmy? Czy robić badania krwi? Czy domagać się od lekarza, by zastosował terapię antybiotykami? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowalijki wcale nie są takie zdrowe, jakby się wydawało?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 12:09
Wreszcie są na bazarach, targowiskach i w sklepach. Wiosennie, świeże, zielone, chrupiące. Rzodkiewki, szparagi, botwinka, ogórki, sałaty, szczypiorek...
rozwiń zwiń