Piotr Cyrwus: miarą mojej popularności jest krakowski Kleparz

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 14:40
"Mała rzecz, a cieszy" to nowy tytuł w repertuarze Teatru IMKA z udziałem Piotra Cyrwusa. - Spektakl tłumaczy nasze życie przez małe zdarzenia, których nie dostrzegamy, a które budują nasze relacje, szczęście i rodzą miłość - mówi aktor.
Audio
  • Piotr Cyrwus o teatrze, serialach i popularności, której miarą jest pewien targ (Ekspres Jedynki)
Piotr Cyrwus
Piotr CyrwusFoto: PAP/Krzysztof Kurek

Cyrwusowi na scenie partneruje jego żona Maja Barełkowska. Czy wspólna praca w teatrze służy małżeństwu? - Świat nie jest czarno-biały, raz służy, a raz nie - szczerze odpowiada aktor. - Wyobrażamy sobie, że całe życie będzie piękne, wzruszające, doniosłe, ale na pewno te małe rzeczy będą i gorzkie, i przykre. My musimy nauczyć się wyciągać wnioski i radzić sobie w tymi rzeczami. Na tym też polega nasza normalność - mówi.

Piotr CyrwusWyobrażamy sobie, że całe życie będzie piękne, wzruszające, doniosłe, ale na pewno te małe rzeczy będą i gorzkie, i przykre

Aktor regularnie pojawia się na scenach warszawskich i krakowskich, jednak szerszą popularność zyskał jako Rysiek z "Klanu". Obecnie znów można go oglądać na małym ekranie - w serialu "Na Wspólnej" gra Zdzisława. - Miarą mojej popularności jest Kleparz, to taki krakowski targ. Jak byłem Ryśkiem, panie mówiły: "pan taki wspaniały, dobry", czasem mogłem trochę więcej popróbować tych serków, kiełbas. Ale teraz słyszę: "o, pan jest zły, teraz to pan przesadza, przecież był pan taki sympatyczny" - śmieje się.

Opowiada też o tym, co i kiedy robi nad Wisłą i jakie sporty uprawia.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawiała: Martyna Podolska

Gość: Piotr Cyrwus (aktor telewizyjny, filmowy i teatralny)

Data emisji: 31.05.2018

Godzina emisji: 15.36

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Cyrwus: górale nie boją się swojej historii

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 17:54
- Z ks. Tischnerem zaczęliśmy pisać scenariusz serialu o Józku Kurasiu, "Ogniu", ale żadna władza przez kontrowersje nie potrafiła skierować go do produkcji. A mógłaby to być opowieść o człowieku w wektorze historii, gdy są naciski z każdej strony i trzeba podejmować niełatwe decyzje - mówi aktor Piotr Cyrwus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktor między podmiotem i przedmiotem według Wojciecha Pszoniaka

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 17:57
- W dzisiejszym szybkim i płytkim świecie, w którym bardzo oddaliśmy się od człowieka, mylą nam się dwa pojęcia: wartość i cena - mówi w radiowej Jedynce aktor Wojciech Pszoniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Borkowski - aktor dzięki mamie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 14:00
- Moja mama kochała teatr, od dziecka prowadziła mnie do opery, choć ja zupełnie nie wiedziałem, o co w niej chodzi - mówił w rozmowie z Jolantą Fajkowską aktor Jacek Borkowski. Artysta przyznaje, że to pasja jego mamy zaczęła "układać jego zawodową drogę".
rozwiń zwiń