X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Transatlantyk Festiwal coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 09:22
Gościem Joanny Sławińskiej w audycji Ekspres Jedynki, była szefowa programowa festiwalu Transatlantyk Joanna Łapińska, która opowiedziała o filmach i gościach tegorocznego wydarzenia. Ósma edycja festiwalu odbędzie się w Łodzi w dniach 13-20 lipca.  
Audio
  • Rozmowa o festiwalu Transatlantyk z Joanną Łapińską (Ekspres Jedynki)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: shutterstock.com

W programie tegorocznego festiwalu znalazło się blisko 200 filmów z całego świata. Na kilkuset pokazach nie zabraknie również znakomitych gości ze świata kina i muzyki, master class Sally Potter (to reżyserka między innymi filmu "Orlando" z Tilda Swinton). Niezwykłe seanse w wyjątkowych warunkach, czyli Kino Kulinarne i Kino Łóżkowe.

- To filmy z całego świata, które miały światowe premiery na najważniejszych imprezach filmowych na świecie takich Cannes, Wenecja, czy Berlin. Festiwal otwieramy filmem "Nasze zmagania", którego reżyserem jest Guillaume Senez. Film ten był prezentowany w Cannes w sekcji Semaine de la Critique i oczarował publiczność. Mam nadzieję, że tak będzie również podczas festiwalu Transatlantyk - mówi Joanna Łapińska, szefowa programowa festiwalu.

Dwa kolejne filmy, które będzie można zobaczyć już 13 lipca to "Donbas" ("Donbass", reż. Siergiej Łoźnica) i "Żniwa" ("Die Stropers", reż. Etienne Kallos). - W Łodzi zaprezentowana zostanie również zwycięska produkcja festiwalu Sudance "The Miseducation Cameron Post" a także mocna selekcja filmów z ostatniego festiwalu Berlinale, wśród nich film chociażby z ostatniego konkursu, "Moja córka" Laury Bispuri. Kino włoskie będzie szerzej prezentowane na naszym festiwalu. To jedna z ciekawszych propozycji kinematografii światowej - dodaje.

Niepodległość dziś/Independance now jest hasłem tegorocznego Transatlantyku. Podczas festiwalu będą debaty o tym, czym dzisiaj są niepodległość, wolność, bunt. Motywy te odnajdziemy w wielu zaplanowanych w programie wydarzeniach.

Nie zabraknie także kina kulinarnego oraz młodych twórców, prezentujących swoje filmy przed publicznością w Łodzi. Szczegóły festiwalu w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawiała: Joanna Sławińska

Gość: Joanna Łapińska (szefowa programowa festiwalu Transatlantyk)

Data emisji: 04.07.2018

Godzina emisji: 15.24

kb


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na co do kina? Premiery filmowe tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 13:13
Na ekrany kin wchodzi "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, nagrodzonego na festiwalu w Cannes za najlepszą reżyserię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W kinie nie podoba mi się pokazywanie Polski, której się wstydzimy"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 17:00
- W polskim kinie nie podoba mi się ilość brutalności, pokazywania tego dna, tej Polski, której nikt nie chce, której się wstydzimy, którą świat się nie interesuje - mówił aktor Wojciech Pszoniak w rozmowie z Joanną Sławińską.
rozwiń zwiń