Ekspres Jedynki ma swoją ławeczkę w Stegnie

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 17:07
Na Bulwarze Radiowej Jedynki stanęła ławeczka Ekspresu Jedynki. To już kolejna, siódma ławeczka i dziennikarze z tej redakcji mają nadzieję, że będzie szczęśliwa. Licznie przybyli turyści od razu rozpoczęli robienie sobie zdjęć z ławeczką w tle.
Audio
Ławeczka Ekspresu Jedynki w Stegnie
Ławeczka Ekspresu Jedynki w StegnieFoto: Magdalena Miętek/Polskie Radio

Chyba z żadną miejscowością radiowa Jedynka nie jest związana tak silnie, jak ze Stegną. - Te związki trwają już 10 lat - przypomina wójt gminy Stegna Ewa Dąbska. Stegna jest letnią stolicą radiowej Jedynki.

A wicedyrektor Jedynki Marek Mądrzejewski liczy, że te związki będą się jeszcze rozwijać. - Coś czuję, że Stegna ma ochotę na Teatr Polskiego Radia - przewiduje.

Ławeczka, tak jak wszystkie ławeczki na Bulwarze Radiowej Jedynki są pomysłem i wykuły się spod młota Rafała Pacewicza. Twórca mówi nam jaka jest technologia i skąd czerpie pomysły.

Wojciech Woch zaś radzi, jak zachować się podczas spotkania z foką. Generalnie obowiązuje zasada nie zbliżać się do foki. - Jej słodki wygląd jest zwodniczy, a foka może być groźna - mówi.

Byliśmy też w pasiece, prowadzonej przez polsko-belgijskie małżeństwo. Przy okazji oprócz pszczół hodowane są tam strusie.

W trakcie audycji również relacje z Jantaru, gdzie odbywają się Mistrzostwa w Poławianiu Bursztynu

Posłuchaj nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawiała: Karolina Rożej

Goście: Rafał Pacewicz (Kowal artysta ze Sztutowa), Wojciech Woch (kierownik parku krajobrazowego Mierzeja Wiślana), Ewa Dąbska (wójt gminy Stegna), Marek Mądrzejewski (wicedyrektor radiowej Jedynki), Sylwia Chutnik (pisarka), Rafał Patyra (dziennikarz sportowy), Magda Pełczyńska i Peter van Hof (pszczelarze)

Data emisji: 20.07.2018

Godzina emisji: 15.11

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lato z Radiem" w Miastku i Stegnie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 13:46
W najbliższy weekend ekipa "Lata z Radiem" ponownie uda się na Pomorze. Na koncertach w Miastku oraz Stegnie zagrają m.in.: De Mono, HLA4TRANSPLANT, Maryla Rodowicz, Enej, Golec uOrkiestra i Patrycja Markowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lato z Radiem" zagrało w letniej stolicy Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 19:40
W miniony weekend ekipa "Lata z Radiem" ponownie gościła na Pomorzu. Po koncercie w Miastku, przyszedł czas na Stegnę. W letniej stolicy radiowej Jedynki zagrali m.in. Patrycja Markowska i Golec uOrkierstra.
rozwiń zwiń