X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Telefon 116 111 - jedna mała wpłata może uratować dziecku życie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 17:28
Ci co pomagają na co dzień, sami potrzebują pomocy. Fundacja Dajemy Dzieciom, która pomaga dzieciom i młodzieży potrzebuje wsparcia, żeby rozszerzyć działalność Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.
Audio
  • Akcja wsparcia Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 11 (Ekspres jedynki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Burdun Iliya/Shutterstock.com

Pod ten numer młode osoby mogą zadzwonić w godzinach 12 - 2. Czyli te dzieci, które mają problem, przed południem nie uzyskają pomocy, a po godzinie 12 jest duża szansa, że w słuchawce usłyszą komunikat "wszyscy konsultanci są zajęci". - Wtedy młody człowiek w głowie może usłyszeć, że nie chcą mi pomóc, kolejne osoby mnie zawodzą - mówi Lucyna Kicińska z fundacji. O potrzebie istnienia telefonu świadczy milion 160 tysięcy połączeń telefonicznych przez 10 lat i 55 tysięcy wiadomości sms przesłanych przez dzieci, które oczekiwały pomocy, wsparcia, opieki i ochrony. - Te 10 lat naszego działania jest dowodem na to, że tej pomocy cały czas jest za mało - mówi Lucyna Kicińska.

Dlatego Fundacja rozpoczyna ogólnopolską kampanię na rzecz Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 "Wspieraj telefon". Można wysłać jednorazowy przelew, można zadeklarować stałe wpłaty przez stronę www.wspierajtelefon.pl, można też przekazać 1% podatku rozliczając PIT. Przez cały styczeń można też wysyłać sms-y o treści "Telefon" pod numer 7455. - Każda, nawet najmniejsza wpłata to jest jedno połączenie, które może uratować dziecku życie - apeluje gość Jedynki. Fundacja dąży do tego, żeby telefon działał 24 godziny 7 dni w tygodniu, ale na to potrzebne są funduszwe.

Psychoterapeutka wyjaśnia, że kiedyś do największych problemów dzieci i młodzieży należały relacje rówieśnicze. Od trzech lat najwięcej rozmów dotyczy problemów ze zdrowiem psychicznym, depresją, myślami samobójczymi, agresją. Jeszcze w 2008 roku te problemy były na szóstym miejscu.

Telefon 116 111 to nie tylko rozmowy, to również konkretne interwencje. Lucyna Kicińska zwraca uwagę, że polska młodzież ma ogromne problemy z uzyskaniem pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. W naszym kraju praktykuje zaledwie 400 psychiatrów dziecięcych na 6 milionów dzieci. Na wizytę oczekuje się średnio rok.

Dlaczego dzieciom trudno uzyskać pomoc ze strony rodziców? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawiała: Karolina Rożej

Gość: Lucyna Kicińska (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, koordynatorka kampanii na rzecz Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 "Wspieraj telefon")

Data emisji: 3.01.2-19

Godzina emisji: 15.24

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert o psychiatrii dziecięcej: system wsparcia pozaszpitalnego jest w złej kondycji

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 13:39
- Jeżeli dziecko czeka kilka miesięcy do poradni psychiatrycznej, to zaburzenia będą bardziej nasilone. Nawet prywatnie są kolejki do dobrych specjalistów - mówiła na antenie radiowej Jedynki prof. Barbara Remberk, Krajowy Konsultant ds. Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pediatra Andrzej Radzikowski: szczepienia nie są działaniami zero-jedynkowymi

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 12:47
- Jeśli ktoś by chciał znaleźć lek, który nie ma działań ubocznych, czyli de facto kamień filozoficzny alchemików ze średniowiecza, to go nie znajdzie, bo nie ma takiego leku - mówił na antenie radiowej Jedynki prof. Andrzej Radzikowski.
rozwiń zwiń