Rusz się na zdrowie, ale nie na dopingu

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 17:24
Zdarzało się i zdarza nadal, że ktoś na początku sezonu wystrzeli jakimś wynikiem i zdobywa wymagane minimum do udziału w jakiś zawodach, potem znika na jakiś czas, a po powrocie nie uzyskuje już tak doskonałych wyników.
Audio
  • Jacek Wszoła zachęca do codziennej aktywności fizycznej (Ekspres Jedynki)
Jacek Wszoła
Jacek WszołaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jacek Wszoła, który zdobywał olimpijskie medale w skoku wzwyż nie uważa tego za zrządzenie losu. - Jest kwestią przypadku, że niektórzy odnajdują się po raz drugi właśnie w tym kluczowym momencie, jakim są mistrzostwa świata, Europy, zawody najwyższej rangi, czy Igrzyska Olimpijskie - ironizuje.

>>> Ćwicz z radiową Jedynką

Sportowiec chwali pomysł radiowej Jedynki, żeby powrócić do porannej gimnastyki. - Każdy pomysł, który zmierza do tego, żeby uaktywnić tych, którzy nie są aktywni, albo przypomnieć, że kultura fizyczna jest nieodłączną częścią naszego życia jest pozytywny, nawet jeśli jest to tylko pięciominutowa poranna gimnastyka - mówi Jacek Wszoła.

On sam prowadzi Ogólnopolski Program Aktywności Fizycznej Seniorów, z którego korzystają ludzie w różnym wieku. Sportowiec ćwiczy dużo. - Chyba dzięki temu zachowuję w środku zimy dość dużo energii - podkreśla.

Jak wspomina zdobycie złotego medalu w Montrealu i srebrnego w Monachium, choć tam również należał mu się złoty? W jakim rytmie dobrze jest ćwiczyć? Jakie zaleca ćwiczenia dla osób dużo pracujących przy komputerze?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Daniel Wydrych

Gość: Jaccek Wszoła (mistrz olimpijski w skoku wzwyż)

Data emisji: 1.02.2019

Godzina emisji: 15.26

ag

Czytaj także

Niedziela z mamą, niedziela z tatą!

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 22:02
Są zabawy, w które chętniej bawią się dziewczynki, są też takie, które wiodą prym wśród chłopców. Rodzice też mają swoje preferencje co do zabaw – jedne lubią bardziej, inne mniej. Jest jednak taki wyjątkowy dzień, gdy wszyscy bawią się razem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruch jest dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 08:59
– Niezależnie od wieku czy chorób, powinniśmy się jak najwięcej ruszać – mówi lek.med. Anna Plucik-Mrozek, prezes fundacji "Zaskoczeni Wiekiem".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nóżka w lewo, nóżka w prawo…". Radiowa Jedynka wraca do tradycji porannej gimnastyki

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 06:00
Od 1 lutego Program 1 Polskiego Radia wrócił do tradycji porannej gimnastyki. Do wspólnego ćwiczenia od poniedziałku do piątku o godz. 5.50 zachęcaja młodzi, wysportowani, aktywni propagatorzy zdrowego stylu życia: Piotr Galus i Łukasz Owczarski.
rozwiń zwiń