X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Philippe Tłokiński: o Nowaku-Jeziorańskim można zrealizować niejeden film

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 18:00
"Kurier" - nowy film Władysława Pasikowskiego wchodzi na ekrany 15 marca. Film inspirowany jest sekretną misją słynnego kuriera Armii Krajowej, Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Akcja filmu rozpoczyna się kilkadziesiąt dni przed inicjującą Powstanie Warszawskie godziną "W". Z Philippe'em Tłokińskim, wcielającym się w rolę kuriera, rozmawiała Joanna Sławińska. 
Audio
  • Z Philippe'em Tłokińskim rozmawiała Joanna Sławińska (Ekspres Jedynki)
Philippe Tłokiński. Kadr z filmu Kurier
Philippe Tłokiński. Kadr z filmu "Kurier"Foto: Bartosz Morozowski/materiały pras.

Kurier ma przekazać z Londynu do Warszawy wiadomość związaną z planowanym Powstaniem, które wybuchło ostatecznie 1 sierpnia 1944 roku. Po spotkaniu z angielskimi politykami wraca do Polski bez dobrych wieści dla powstańców. Nie mogą oni oczekiwać pomocy ze strony aliantów.

Philippe Tłokiński, odtwórca głównej roli, powiedział, że o Janie Nowaku-Jeziorańskim można zrealizować niejeden film. Celem produkcji Władysława Pasikowskiego nie jest prezentowanie całego życiorysu Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ale zarysowanie ważnej misji, która stała za kulisami Powstania Warszawskiego.

- Najbardziej bezpośredni komplement, jaki dostałem od reżysera, padł podczas nagrywania sceny kaskaderskiej, gdzie miałem upaść na ziemię z dość wysokiej pozycji. Było gorąco, a ja byłem w mundurze skoczka. Padałem kilkanaście razy. Pan Władysław ocenił, że bardzo dobrze upadam. Jestem dumny z tego komplementu – powiedział aktor.  

"Kurier" to pierwszy film fabularny współprodukowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Grzegorz Frątczak

Rozmawia: Joanna Sławińska

Gość: Philippe Tłokiński (aktor)

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 

abi/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Oni". Kasia Smutniak o roli kochanki: tylko ja wiem, jak dużo mnie to kosztowało

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 14:41
- Ten film był dla mnie jednym z najważniejszych wyzwań. Dla tej roli pokonałam samą siebie. Tylko ja wiem, jaki limit przekroczyłam i jak dużo mnie to kosztowało – mówiła w audycji Kasia Smutniak. Aktorka wcieliła się w rolę kochanki Silvia Berlusconiego w filmie Paola Sorrentina "Oni".  
rozwiń zwiń