Philippe Tłokiński: o Nowaku-Jeziorańskim można zrealizować niejeden film

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 18:00
"Kurier" - nowy film Władysława Pasikowskiego wchodzi na ekrany 15 marca. Film inspirowany jest sekretną misją słynnego kuriera Armii Krajowej, Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Akcja filmu rozpoczyna się kilkadziesiąt dni przed inicjującą Powstanie Warszawskie godziną "W". Z Philippe'em Tłokińskim, wcielającym się w rolę kuriera, rozmawiała Joanna Sławińska. 
Audio
  • Z Philippe'em Tłokińskim rozmawiała Joanna Sławińska (Ekspres Jedynki)
Philippe Tłokiński. Kadr z filmu Kurier
Philippe Tłokiński. Kadr z filmu "Kurier"Foto: Bartosz Morozowski/materiały pras.

Kurier ma przekazać z Londynu do Warszawy wiadomość związaną z planowanym Powstaniem, które wybuchło ostatecznie 1 sierpnia 1944 roku. Po spotkaniu z angielskimi politykami wraca do Polski bez dobrych wieści dla powstańców. Nie mogą oni oczekiwać pomocy ze strony aliantów.

Philippe Tłokiński, odtwórca głównej roli, powiedział, że o Janie Nowaku-Jeziorańskim można zrealizować niejeden film. Celem produkcji Władysława Pasikowskiego nie jest prezentowanie całego życiorysu Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ale zarysowanie ważnej misji, która stała za kulisami Powstania Warszawskiego.

- Najbardziej bezpośredni komplement, jaki dostałem od reżysera, padł podczas nagrywania sceny kaskaderskiej, gdzie miałem upaść na ziemię z dość wysokiej pozycji. Było gorąco, a ja byłem w mundurze skoczka. Padałem kilkanaście razy. Pan Władysław ocenił, że bardzo dobrze upadam. Jestem dumny z tego komplementu – powiedział aktor.  

"Kurier" to pierwszy film fabularny współprodukowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Grzegorz Frątczak

Rozmawia: Joanna Sławińska

Gość: Philippe Tłokiński (aktor)

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 

abi/kh

Czytaj także

"Oni". Kasia Smutniak o roli kochanki: tylko ja wiem, jak dużo mnie to kosztowało

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 14:41
- Ten film był dla mnie jednym z najważniejszych wyzwań. Dla tej roli pokonałam samą siebie. Tylko ja wiem, jaki limit przekroczyłam i jak dużo mnie to kosztowało – mówiła w audycji Kasia Smutniak. Aktorka wcieliła się w rolę kochanki Silvia Berlusconiego w filmie Paola Sorrentina "Oni".  
rozwiń zwiń