Rodzinny audioprzewodnik w warszawskim Muzeum POLIN

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 15:28
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprezentowało wczoraj (6.02) rodzinny audioprzewodnik, który prowadzi przez najbardziej fascynujące miejsca wystawy stałej. Niewielkie urządzenia można wypożyczyć za jedyne 10 zł. 
Audio
  • Rodzinny audioprzewodnik w warszawskim Muzeum POLIN (Ekspres Jedynki)
Audioprzewodnik i ścieżka zwiedzania dla całej rodziny
Audioprzewodnik i ścieżka zwiedzania dla całej rodziny Foto: materiały prasowe Muzeum POLIN

Na wspólną przygodę zaprasza aktor Wojciech Malajkat, który swoim głosem zachęca zwiedzających do wzięcia udziału w różnych zadaniach i aktywnościach. Anna Czerwińska, kierownik Sekcji Edukacji Rodzinnej i Szkolnej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaznacza, że warto skorzystać z rodzinnego audioprzewodnika. - Przychodzimy z dziećmi i mamy godzinę albo dwie na zwiedzanie o to jest właśnie ten czas, który spędzimy z audioprzewodnikiem. Nie będziemy błądzić, będziemy kierowani głosem narratora i zarazem będziemy mieli udział w tej barwnej opowieści - dodaje. 


 Audioprzewodnik i ścieżka zwiedzania dla całej rodziny
  Audioprzewodnik i ścieżka zwiedzania dla całej rodziny

Wędrując przez sześć galerii wystawy stałej, przenosimy się o tysiąc lat wstecz do czasów, gdy pierwsi Żydzi przybyli na polskie ziemie. Dotrzeć można aż do dwudziestolecia międzywojennego, gdy Polska odzyskała niepodległość. Zwiedzający będą mogli się zajrzeć do żydowskiego domu i synagogi i sprawdzić, co się jadło w szabat oraz poznać dawne zawody. Podczas odwiedzin uczestnicy na prawdziwej prasie drukarskiej będą mogli wydrukować stronę dawnej księgi czy zaprojektować własną monetę. 

Nie zabraknie również opowieści z dworskich komnat, warsztatów rzemieślniczych, rozmowy toczące na ulicach dawnych miast i miasteczek.

Audioprzewodnik został przygotowany dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat i ich dorosłych opiekunów, ale z powodzeniem skorzystają z niego także młodsi zwiedzający.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Prowadzi: Karolina Rożej 

Materiał: Patryk Michalski 

Data emisji: 6.02.2020 r. 

Godzina emisji: 15.45

Polin/PR1/ans 


Czytaj także

Historia polskich Żydów. Bezcenna lekcja o ogólnopolskim zasięgu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 17:22
W czwartek 23 października uczniowie każdej szkoły w Polsce mogli za pomocą transmisji internetowej, telewizyjnej i radiowej wziąć udział w specjalnej lekcji przygotowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich.
rozwiń zwiń