"Czerwone Noski" leczą uśmiechem nawet na odległość

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 19:50
Nie mają fartuchów, ale mają "czerwone noski" i od ośmiu lat niosą uśmiech i radość odwiedzając najmłodszych pacjentów w szpitalach. Fundacja "Czerwone Noski Klown w Szpitalu" w czasie panującej epidemii nie mając możliwości spotkania się z pacjentami prowadzi video-wizyty. 
Audio
  • "Czerwone Noski" leczą uśmiechem nawet na odległość (Ekspres Jedynki)
Video- wizyta - Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu
Video- wizyta - Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu Foto: Fundacja Czerwone Noski

- Nagle nie mogliśmy być tam gdzie zawsze, co było dla nas bardzo trudne, więc pomyśleliśmy sobie, żeby wykorzystać nowe technologie. Stwierdziliśmy, że spróbujemy to zrobić i udało się - mówi dyrektor artystyczna Fundacji "Czerwone Noski Klown w Szpitalu" Anna Wojtkowiak-Williams.  

"Noskowa e-linia"

W czasie epidemii koronawirusa wizyty w szpitalach nie są możliwe. Fundacja nie rezygnuje jednak ze swoich działań. Doktorzy leczący śmiechem, czyli artyści-klowni za pomocą łączy internetowych spotykają się z najmłodszymi pacjentami za pomocą video-wizyt online na facebookowym massangerze. 

- Stanowi to bardzo duże wyzwanie dla nas, ale okazuje się, że wraz z tym wyzwaniem zdarzają się przecudowne sytuacje i również w ten sposób możemy działać i realizować naszą misję, czyli niesienie humoru i radości wszędzie tam gdzie ona może być potrzebna - podkreślił Michał Brańka z Fundacji, znany swoim małym pacjentom jako "dr Boguś Siemanko". 


Jak mówi Marta Kuczyńska z "Czerwonych Nosków" organizowane w domu wirtualne spotkania w formie teatrzyków dla dzieci to bardzo dobre rozwiązanie. - Na dużo więcej można sobie pozwolić niż w szpitalu, kontakt jest zupełnie inny, ale tutaj naprawdę jesteśmy 1 do 1 dla dziecka - wyjaśnia. - Przez humor chcemy podnieść status dziecka - dodaje. 

Terapia śmiechem dla małych pacjentów

Fundacja prowadzi sześć różnych programów skierowanych do dzieci, seniorów i ich rodzin, a także personelu medycznego. Program "Klown w szpitalu" terapią śmiechem obdarowuje 15 000 dzieci w sześciu miastach w Polsce. Artyści-klowni odwiedzają pacjentów na oddziałach pediatrii, diabetologii, rehabilitacji, chirurgii, kardiologii, okulistyki, onkologii, na oddziałach ratunkowych i przeszczepowych oraz w Klinice Budzik działającej przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.  

Umów się na video-wizytę!

Codziennie pracownicy Fundacji kontaktują się z ok. 5-6 dzieci. Aby zapisać się na wideo-wizytę należy napisać wiadomość za pośrednictwem profilu na Facebooku Fundacji "Czerwone Noski Klown w Szpitalu". 

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Materiał: Patryk Michalski 

Data emisji: 1.05.2020 r. 

Godzina emisji: 16.47

Fundacja/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja #MłodziDzieciom. Wolontariusze czytają książki najmłodszym

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 13:19
Fundacja Powszechnego Czytania zachęca do wzięcia udziału w akcji "Młodzi Dzieciom". - Uruchomiliśmy zaproszenie do wolontariatu dla młodzieży, która chciałaby wesprzeć najmłodszych i proponujemy czytanie on-line dla dzieci przez młodzież - wyjaśnia Maria Deskur, prezes fundacji. 
rozwiń zwiń