Gabinety rehabilitacji otwarte, salony masażu nie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 16:57
Osoby chore i cierpiące na dolegliwości bólowe mogą już korzystać z rehabilitacji leczniczej. Od początku tego tygodnia obowiązuje drugi etap odmrażania gospodarki, a w związku z tym otwarte zostały gabinety rehabilitacyjne.
Audio
  • Działają ganinety rehabilitacji (Ekspres Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Dmytro Zinkevych

Wspomniane gabinety muszą działać przy uwzględnieniu środków bezpieczeństwa. - Nie ma ograniczeń dotyczących tego, jakie rodzaje zabiegów fizjoterapeutycznych można wykonywać. Natomiast nadmienię, że masaże relaksacyjne są nadal zakazane - mówi Julian Żelaznowski, doradca ministra rozwoju.

Tomasz Niewiadomski, wiceprezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów przyznaje, że przywrócenie działalności gabinetów rehabilitacyjnych to dla pacjentów bardzo dobra wiadomość.

- Ci pacjenci będą mogli wrócić na rehabilitację i ich stan zdrowia będzie mógł być systematycznie poprawiany albo niepogarszający się. Pamiętajmy również o tym, że gro pacjentów rehabilitacji to tacy, których bez rehabilitacji stan bardzo się pogarsza i później trudno jest wrócić do stanu sprzed okresu, w którym tej rehabilitacji nie było - dodaje.

Obowiązek noszenia maseczek

Należy pamiętać, że podczas zabiegów również obowiązuje noszenie maseczek. - Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, zalecamy, żeby pacjenci nosili maseczki, zasłaniając usta i nos. Co się tyczy rehabilitantów, obowiązkowo muszą nosić maseczki medyczne (…) oraz rekomendujemy noszenie jednorazowych rękawiczek - przekazuje Julian Żelaznowski.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Prowadziła: Karolina Rożej 

Materiał: Maja Mazurek

Data emisji: 8.05.2020 

Godzina emisji: 15.46

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy komary przenoszą koronawiursa SARS-CoV-2?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 17:06
Wielu naukowców na świecie bada roznoszenie patogenów przez różne owady. Czy koronawirusem można się zakazić przez ukąszenie komarów? - Jak do tej pory nie było żadnych dowodów na to, że komary są w stanie przenosić jakikolwiek typ koronawirusów - mówi prof. Michał Bijak z Uniwersytetu Łódzkiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rehabilitanci wracają do pracy. "Zabiegi bardzo ważne dla zdrowia"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 21:51
W najbliższy poniedziałek gabinety rehabilitacji wznowią działalność. - Podjęliśmy taką decyzję ze względu na to, że są to zabiegi bardzo ważne dla zdrowia - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Jak bardzo przesuną się terminy zabiegów?
rozwiń zwiń