Joanna Kulig w serialu twórcy "La La Landu". "Eddy" hitem 2020 roku?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 17:45
Mówi się, że może to być jeden z najlepszych seriali 2020 roku. Netflix wyemitował pierwszy odcinek serialu "The Eddy", który już teraz zbiera bardzo dobre recenzje. Jego reżyserem jest Damien Chazell, twórca "La La Landu", z kolei pierwszoplanową rolę gra polska aktorka Joanna Kulig.
Audio
Joanna Kulig w serialu The Eddy
Joanna Kulig w serialu "The Eddy"Foto: mat prasowe

Głównym bohaterem serialu jest pianista jazzowy Elliot Udo, którego gra Andre Holland. Elliot Udo przenosi się z Nowego Jorku do Paryża i tam zakłada klub muzyczny. Bohater boryka się jednak z trudnościami, ponieważ pozostaje w skomplikowanym i silnie emocjonalnym związku z kobietą o imieniu Maja, która jest jednocześnie wokalistką w klubie. Jej postać gra Joanna Kulig.

Posłuchaj
01:50 PR1_AAC 2020_05_08-16-44-31.mp3 Joanna Kulig w radiowej Jedynce o pracy na planie "The Eddy" (Joanna Sławińska, Ekspres Jedynki)

Źródło: Netflix Polska / Youtube

Intensywna, sześciomiesięczna praca

- To jest dramat muzyczny dziejący się współcześnie w Paryżu. Gram główną rolę kobiecą. Dziewczyny, która ma trudną relację z głównym bohaterem, właścicielem klubu. Jest to ośmioodcinkowy serial i każdy odcinek trwa godzinę - powiedziała radiowej Jedynce  o "The Eddy" Joanna Kulig. - Sama zastanawiam się, co to za rola, bo był to dla mnie intensywny, sześciomiesięczny okres w Paryżu - dodaje.

Aktorka zdradza, że "The Eddy" jest serialem kręconym techniką dokumentalną z trzech kamer. Powód? Reżyser Damien Chazell chciał jak najlepiej uchwycić naturalność. Serial wyróżnia się również tym, że muzyka była grana na żywo.

Piosenka Grzegorza Turnaua

Przy okazji promocji serialu "The Eddy" opublikowane zostało w sieci nagranie piosenki Grzegorza Turnaua "Między ciszą a ciszą", które zostało zrealizowane w scenerii "The Eddy" i wykonaniu polskiej aktorki.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Prowadziła: Karolina Rożej 

Materiał: Joanna Sławińska

Data emisji: 8.05.2020 

Godzina emisji: 16.43

DS

Czytaj także

Joanna Brodzik o "Synchronizacji": to film o wyzwoleniu kobiet z patriarchatu

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 19:25
W "Ekspresie Jedynki" Joanna Brodzik opowiada czym tak naprawdę jest krótkometrażowy film "Synchronizacja", w którym gatunek męski jest "na wymarciu", co dają jej spotkania z publicznością i jaka sytuacja rozbawiła aktorkę na przejściu dla pieszych. 
rozwiń zwiń