Piękno powraca. Wrocławskie Muzeum Narodowe znowu otwarte!

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 18:20
Muzeum Narodowe we Wrocławiu ponownie jest otwarte dla zwiedzających. - Na jeszcze odległej drodze powrotu do normalności, bardzo ostrożnie uchylamy wrota do sztuki i piękna, aby dzielić się tym, co jest tak ważne i tak ludzkie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dyrektor Piotr Oszczanowski.
Audio
Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Muzeum Narodowe we WrocławiuFoto: HQ Vectors Premium Studio / shutterstock

W związku z trzecim etapem łagodzenia obostrzeń spowodowanych epidemią koronawirusa, wiele muzeów otworzyło się już dla zwiedzających. Placówki funkcjonują obecnie jednak w ograniczonym stopniu, tj. krócej niż zwykle i przyjmują mniejszą liczbę zwiedzających. Publiczność może ponownie odwiedzać m.in. Muzeum Narodowe we Wrocławiu, w tym główny gmach oraz oddziały: Muzeum "Panorama Racławicka", Muzeum Etnograficzne i Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki.

- Jesteśmy gotowi do otwarcia, spełniając wszelkie wymagania, które stawia przed nami służba sanitarna (…). Dla naszego samopoczucia jakże ważny jest ten bardzo powolny, odpowiedzialny, ale jednak nieodwracalny powrót do normalności. Muzea nadają się do tego jako instytucje darzone zaufaniem - komentuje dr Piotr Oszczanowski.

Z myślą o bezpieczeństwie i zdrowiu zwiedzających

Dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu zapewnia, że wszelkie zasady obowiązujące podczas zwiedzania, zostały wprowadzone w placówce ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo osób odwiedzających wystawy.

- Uprzedzam, proszą o wyrozumiałość, aby przestrzegać wszystkich zarządzeń, poleceń i próśb, które do państwa kierujemy. Robimy to tylko po to, żeby państwa uchronić, ale jednocześnie dać to, co jest bezcenne. Tę jedyną, niepowtarzalną i wyjątkową możliwość obcowania ze sztuką - dodaje dr Piotr Oszczanowski.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Materiał: Michał Montowski

Gość: dr Piotr Oszczanowski (dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu)

Data emisji: 21.05.2020 

Godzina emisji: 15.22

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sytuacja muzeów w Europie? Francuzi długo zwlekali z zamknięciem Luwru

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 17:25
Luwr jest najpotężniejszą instytucją kultury we Francji przynoszącą do budżetu państwa ogromne pieniądze. Pandemia koronawirusa spowodowała powstawanie nowego, dostosowanego do sytuacji modelu działania instytucji sztuki. 
rozwiń zwiń