#PodróżujDoTutaj. Dołącz do akcji i odkryj wciąż nieznane miejsca w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 19:18
Grupa szesnastu blogerów postanowiła pokazać Polakom, że kraj nad Wisłą jest bardzo atrakcyjny i warty poznania. Uczestnicy akcji #PodróżujDoTutaj stworzyli przewodniki z każdego województwa, które mają zachęcić rodaków oraz przyjezdnych z innych krajów do odkrywania i zwiedzania pięknych miejsc na mapie Polski. 
Audio
Giżycko, zdj. ilustracyjne
Giżycko, zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Jan Lipiński

Uczenie się wrażliwości na najbliższą okolicę 

W czasie pandemii koronawirusa wielu Polaków przekonało się do zwiedzania naszej ojczyzny. Współorganizator akcji Marcin Nowak wyjaśnia dlaczego powstała taka inicjatywa.  -"Podróżuj do tutaj" to typowa gra słów. Szesnastu blogerów i vlogerów, którzy na co dzień zajmują się turystyką z wiadomych powodów chcą promować najbliższą okolicę. Nie mówimy tutaj o podróżach po Polsce, ale do uczenia się wrażliwości na najbliższą okolicę - tłumaczy Marcin Nowak. - Udowadniamy, że w promieniu 50 km, bo takie są zasady akcji, można odkrywać zupełnie na nowo miejsca o których nie mamy pojęcia - dodaje. "Krok od Rzeszowa" 

Bartek Szaro, autor bloga "Paragon z podróży" promuje Rzeszów i okolice. Sam mówi, że dzięki tej akcji odkrył wiele ciekawych miejsc. - Mimo, że mieszkałem w Rzeszowie przez 20 lat to spotkało mnie sporo zaskoczeń na trasie - mówi. - Bardzo mi się podobało na Podgórzu Strzyżowskim, w miejscu, któty jest na zachód od Rzeszowa. (...) Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że jest to region ciekawych pogórzy - dodaje. Okrywaj wciąż nieznane 

W ramach akcji #PodróżujDoTutaj podróżnicy Dorota i Jarosław Kowalscy, twórcy bloga "Szalone walizki" opisują najpiękniejsze miejsca na Warmii i Mazurach. Przykładowo niedaleko Olsztyna znajduje się Kościół Ewangelicki, zbudowany z ciosanego kamienia. - Ten kościół wygląda jakby żywcem został wyjęty z bajek Disneya - zauważa Jarosław Kowalski. 


Marcin Nowak, jeden z organizatorów, zachęca do korzystania z przewodników stworzonych w ramach akcji #PodróżujDoTutaj. - Mówi się, że dzięki temu, że ktoś podróżuje daleko i odwiedza odległe kraje to później bardzo często inaczej patrzy na nasz kraj i docenia go podwójnie - mówi. 


Przyłącz się do akcji! 

Każdy może przyłączyć się do inicjatywy. Wystarczy zrobić zdjęcie w ciekawym miejscu w Polsce i następnie umieścić je w mediach społecznościowych dołączając do opisu hasztag #PodróżujDoTutaj. 

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Materiał: Klaudia Porębska

Data emisji: 11.06.2020 r. 

Godzina emisji: 16.21

ans 

Czytaj także

"Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury", czyli urlop z dala od turystów

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 14:08
Aleksandra Klonowska-Szałek jest autorką poradnika "Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury", w którym prezentuje najciekawsze zakątki tych krain podpowiadając, gdzie najlepiej zjeść i gdzie "liznąć" odrobiny kultury. W "Kulturalnej Jedynce" autorka zdradza szczegóły ze swoich podróży po Warmii i Mazurach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tropem polskich śladów na świecie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 14:52
Podróżnik Krzysztof Puternicki przejechał wiele kontynentów. Specjalizuje się w samotnych wyprawach, a jego ulubione miejsce to Afryka Równikowa. Jesienią zeszłego roku rozpoczął wyprawę tropem polskich śladów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zostać czy wyjechać? Planowanie wakacji w dobie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 07:50
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a sytuacja pandemiczna oraz związane z nią nakazy i zakazy zmieniają się bardzo często. Czy i gdzie Polacy wybiorą się w tym roku na letni wypoczynek? 
rozwiń zwiń