Bulwar(t)Sztuki w Krakowie - 50 wydarzeń w 30 dni wakacji

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 11:20
16 lipca w Teatrze Łaźnia Nowa ruszy największy w Krakowie letni maraton kulturalny – Bulwar(t)Sztuki 2020.
Plakat do wydarzenia Bulwar(t)Sztuki
Plakat do wydarzenia Bulwar(t)SztukiFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
04:08 [ PR1]PR1 (mp3) 8 lipiec 2020 15_45_54.mp3 Bulwar(t)Sztuki w Krakowie - 50 wydarzeń w 30 dni wakacji (Ekspres Jedynki)

 

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, w programie Bulwar(t)Sztuki znalazły się znane z poprzednich edycji cykle, ale i całkiem nowe propozycje. Wszystko kręcić się będzie pod hasłem lotu w kosmos, na inne planety, daleko stąd.

W ramach Wakacyjnej Akademii Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego, czyli bulwar(t)owych spotkań z gwiazdami polskiego kina, pojawią się m.in.: Łukasz Simlat i Olgierd Łukaszewicz, a także reżyserka obsady "Zimnej wojny" Magdalena Szwarcbart. W nowym cyklu wyjątkowych rozmów - Ogień literacki - które poprowadzi Małgorzata Wach przy ognisku będzie można spotkać się z pisarzami: Jackiem Hugo-Baderem, Iloną Wiśniewską, Filipem Springerem i Zośką Papużanką.

Otwartość to jedno z założeń Bulwar(t)u. - To są spotkania całkowicie otwarte. Nie budujemy żadnej hierarchii. Każdy kto chce uczestniczyć w wydarzeniach, może w nich wziąć udział - powiedziała w rozmowie z Dorotą Kołodziejczyk główna kuratorka Bulwar(t)Sztuki Małgorzata Szydłowska. - Każdy może przyjść na spotkanie, ogrzać się przy ognisku i dosłownie, i metaforycznie - dodała Wach.

Działalność sceny nocy letniej zainicjuje w piątek (17.07) pokaz spektaklu "Pluton p-brane" o niezwykłym życiu odkrywcy Plutona i równie niezwykłym losie samej planety w reżyserii Mateusza Pakuły. Będzie można zobaczyć również przedstawienia: "Wałęsa w Kolonos" (reż. B. Szydłowski), "Nowohucka telenowela" (reż. J. Roszkowski) oraz ostatnią premierę Łaźni "Ginczanka. Przepis na prostotę życia" (reż. A. Gryszkówna) z kreacją Agnieszki Przepiórskiej w roli Zuzanny Ginczanki.

Dzieci i młodzież Łaźnia zaprasza do ogrodu na os. Szkolnym 25 na niedzielne spotkania artystyczno-literackie z aktorkami wokół m.in. "Bajek robotów" Stanisława Lema czy "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupery'ego oraz cykl warsztatów scenograficzno-plastycznych #rakietachallenge, podczas których uczestnicy zbudują rakietę gotową do odlotu w kosmiczny rejs.

Równolegle Teatr Łaźnia Nowa rozpocznie w lipcu projekt teatralny w reżyserii Łukasza Zaleskiego, do udziału w którym zaproszona będzie młodzież szkół średnich.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału Doroty Kołodziejczyk. Program wydarzenia na stronie Teatru Łaźnia Nowa i Bulwar(t)Sztuki

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Prowadził: Grzegorz Frątczak

Materiał: Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 8.07.2020 

Godzina emisji: 15.45

kk

Czytaj także

Muzeum Warszawy zaprasza po przerwie!

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 10:18
Od czwartku (2 lipca) będzie można ponownie zwiedzić Muzeum Warszawy. Placówka zbiera, bada i udostępnia rzeczy warszawskie. Wystawa główna wychodzi od historii pojedynczych przedmiotów, by opowiadać o wydarzeniach i ludziach, którzy zadecydowali o kształcie i charakterze współczesnej Warszawy.
rozwiń zwiń