John Malkovich o filmie "Dolina Bogów": Lech Majewski ma wyjątkową wizję

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 12:30
W następny piątek (21 sierpnia) na ekrany kin wchodzi "Dolina Bogów" Lecha Majewskiego. W filmie zagrały wielkie gwiazdy na czele z Johnem Malkovichem, który jeszcze w trakcie kręcenia zdjęć zdradził Joannie Sławińskiej m.in. jak zareagował na propozycję polskiego reżysera. 
John Malkovich i autorka wywiadu Joanna Sławińska
John Malkovich i autorka wywiadu Joanna SławińskaFoto: Zbiory prywatne Joanny Sławińskiej

Lech Majewski to twórca cenionych na świecie filmów: "Młyn i Krzyż", w którym zagrał Rutger Hauer, "Onirica, "Angelus", "Ogród rozkoszy ziemskich" czy "Wojaczek". Jego najnowszy film "Dolina Bogów" to rodzaj filmowej baśni dla dorosłych. John Malkovich zagrał najbogatszego człowieka świata. Partnerują mu takie gwiazdy światowego kina jak Josh Hartnett, Berenice Marlohe, John Rhys-Davies i Keir Dullea. Zdjęcia do Doliny Bogów powstawały w stanie Utah w USA i we Wrocławiu a muzykę skomponował laureat Oscara - Jan A.P. Kaczmarek.


czytaj więcej
dolina_bogów1200.jpg
Lech Majewski o filmie "Dolina Bogów"

John Malkovich mówił, że nie zastanawiał się długo nad zagraniem w filmie Lecha Majewskiego. - Kilka lat temu widziałem jego film, który bardzo mi się podobał, więc kiedy mój przyjaciel z Polski zawiadomił mnie, że Lech mnie poprosi abym wziął udział w filmie, który planuje kręcić powiedziałem: "świetnie" - podkreślił aktor. 

Myślę, że bardziej interesująca niż postać którą gram jest możliwość pracy z Lechem, który ma wyjątkową wizję różnych rzeczy. Mnie w ogóle często mniej interesuje postać niż inne elementy, ponieważ grałem już prawie wszystkie rodzaje postaci, jakie można sobie wyobrazić  - mówił John Malkovich w wywiadzie dla radiowej Jedynki.

Moje Filmy/trailer filmu "Dolina Bogów"

Interesowała mnie możliwość uczestniczenia w wizji Lecha stworzonej przez jego wyobraźnię. Miałem szczęście w życiu mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami. Lech jest jednym z takich ludzi o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią - dodał. 

John Malkovich zdradził także Joannie Sławińskiej, że najważniejsza w życiu jest dla niego rodzina. - Praca jest wspaniała, czerpię z niej radość, ale moje dzieci, moja rodzina, są dla mnie ważniejsze - zaznaczył. 

Pytany o marzenia, aktor mówił, że nigdy nie miał skłonności marzycielskich. - Lubię moją pracę i chciałbym móc ją kontynuować tak długo, jak długo mnie będzie interesować, ale poza tym nie mam specjalnych marzeń - powiedział. 

A co dla aktora znaczy "Być jak John Malkovich"? - To tylko jeden z filmów, w których grałem. Sukces tego filmu jest zasługą Spike'a Joneza. Ja nie mam żadnych zasług. Byłem tylko aktorem - ocenił. 


Posłuchaj
05:22 PR1_MPLS 2020_08_13-16-29-25.mp3 John Malkovich i Lech Majewski w rozmowie z Joanną Sławińską o współpracy na planie filmu "Dolina Bogów" (Ekspres Jedynki)

 

Joannie Sławińskiej, już po zakończeniu zdjęć do filmu, udało się także porozmawiać z Lechem Majewskim o współpracy z Johnem Malkovich'em. - Nie znałem go. Byłem uprzedzony przez Volkera Schlöndorff'a, który powiedział: "słuchaj, z Johnem to będziesz miał... pierwszy, drugi dzień to on ciebie postawi do pionu, będzą wrzaski, to jego system, to jego styl pracy. On musi wejść z taką dziwną energią, a potem się uspokaja" - opowiada reżyser. 

- Spotkałem się z nim we Wrocławiu. Rozmawiam z nim i mówię mu jak widzę tę rolę. Patrzył na mnie penetrująco i czekałem aż ten lont odpali, aż ta bomba wybuchnie. Lepiej na początku niż potem, już mieć to z głowy. Zresztą uprzedziłem ekipę, że tak będzie. A John wysłuchał tego, co miałem do powiedzenia i powiedział: "yes sir, thank you" i dokładnie robił przez cały film to, co chciałem - mówi Lech Majewski. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadził: Karolina Rożej

Materiał: Joanna Sławińska

Data emisji: 13.08.2020 

Godzina emisji: 16.29

kh

Czytaj także

Reżyser "Czterech wesel i pogrzebu" w Jedynce: nie wiedziałem, że robię hit

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 14:20
Wśród komedii uznanych przez widzów za kultowe są "Cztery wesela i pogrzeb". Z tej okazji w "Magazynie bardzo filmowym" zaprezentowano archiwalny wywiad z reżyserem filmu, którym jest Mike Newell, przeprowadzony przez dziennikarkę filmową Joannę Sławińską. 
rozwiń zwiń