Koronawirus w magistracie. Jak urząd pracuje bez burmistrza?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 17:00
W Kazimierzu Dolnym Urząd Miasta przeszedł na pracę zdalną, a bezpośrednia obsługa mieszkańców została zawieszona. To konsekwencja wykrycia u burmistrza i jego zastępcy koronawirusa. Jak obecnie funkcjonuje magistrat, w którym wykryto COVID-19?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Deliris/shutterstock

Posłuchaj
03:32 PR1_MPLS 2020_09_08-15-38-01.mp3 Koronawirus w Urzędzie Miasta Kazimierz Dolny (Ekspres Jedynki)

- Po tym, jak u zastępcy i u burmistrza stwierdziliśmy podejrzenie kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem, natychmiast w trosce o zdrowie pracowników i mieszkańców gminy zawiesiliśmy bezpośrednią obsługę interesantów. W tym momencie w każdym z referatów dyżur pełni przynajmniej 1 pracownik, a reszta w miarę możliwości pracuje zdalnie z domów - informuje Mateusz Stachyra z Urzędu Miasta Kazimierz Dolny.

Co ze sprawami mieszkańców?

Mieszkańcy przyznają, że teraz kontakt z urzędem jest utrudniony. Do tej pory byli przecież przyzwyczajeni do załatwiania swoich spraw bezpośrednio w magistracie. Obecnie muszą jednak to robić przy pomocy internetu lub telefonicznie.

- Na drzwiach urzędu wisi też skrzynka podawcza, więc ewentualne dokumenty można wrzucić do skrzynki. Jedynie Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów po wcześniejszym umówieniu telefonicznym w pilnych sprawach - tłumaczy Mateusz Stachyra.

Urzędnicy starają się wykonywać swoje obowiązki zdalnie, ale nie są w stanie unikać kontaktów twarzą w twarz, kiedy trzeba podpisać dokumenty. Jak sami przyznają, praca w dobie koronawirusa, to nie lada wyzwanie.

"Wirus nie zniknie z dnia na dzień"

- Jest to bardzo duże utrudnienie. Sama odbiłam się od zamkniętych drzwi, kiedy w ubiegłym tygodniu jeszcze nie wiedziałam, że burmistrz jest zakażony. Musimy jednak narzucić na siebie pewne rygory i jest to absolutnie koniecznie. Wirus nie zniknie z dnia na dzień, nawet jeśli będą szczepionki. On będzie z nami i musimy nauczyć się z tym żyć - komentuje radna z Kazimierza Dolnego Ewa Wolna.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Prowadził: Mateusz Drozda

Data emisji: 8.09.2020 

Godzina emisji: 15.38

DS


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy można drugi raz zakazić się koronawirusem?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 17:43
- Czy człowiek, który przeszedł zakażenie koronawirusem, może ponownie zachorować w przeciągu 2-3 miesięcy? - zastanawia się słuchacz Programu 1 Polskiego Radia. Co na to eksperci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus na książkach z biblioteki. Prawda czy fałsz?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 17:27
Czy koronawirusem można zakazić się poprzez dotknięcie książki z biblioteki? Dlaczego odkażanie maseczek w mikrofalówce nie jest dobrym pomysłem? Na te pytania odpowiadają w Programie 1 Polskiego Radia nasi eksperci.
rozwiń zwiń