Kazimierz Dolny: rozpoczął się "Pardes Festival - Spotkań z Kulturą Żydowską"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 10:33
Spacer po dawnym Kazimierzu Dolnym rozpoczął ósmą edycję "Pardes Festival - Spotkań z Kulturą Żydowską" (16-20.09). Do końca tygodnia zaplanowano jeszcze wiele wydarzeń. Wszystko po to, by przypomnieć, że społeczność żydowska stanowiła przed wojną większość mieszkańców nadwiślańskiego miasteczka.
Pardes Festival - Spotkań z Kulturą Żydowską
"Pardes Festival - Spotkań z Kulturą Żydowską"Foto: mat. promocyjne

Festiwal zachęca do odkrywania wielokulturowego dziedzictwa Lubelszczyzny we wszystkich jego wymiarach, dąży do przywracania wartości odmienności innych kultur i włączania w obieg współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji i kultury żydowskiej. Zaprasza do wyprawy szlakami kulturowego dziedzictwa europejskiego na skrzyżowaniu różnych kultur, tradycji i religii.

W tym roku organizatorzy zaplanowali m.in. spacery tematyczne w przestrzeni Kazimierza Dolnego i Janowca, koncerty w plenerze, pokaz filmowy "pod chmurką", bogaty w treści (i lokalne smakołyki) piknik na terenie skansenu janowieckiego pod hasłem "Pardes znaczy ogród" oraz warsztat wycinanki żydowskiej. 

Zapraszamy do wysłuchania informacji na temat ósmej edycji "Pardes Festival - Spotkań z Kulturą Żydowską":

Posłuchaj
04:09 [ PR1]PR1 (mp3) 17 wrzesień 2020 16_21_26.mp3 Kazimierz Dolny: rozpoczął się "Pardes Festival - Spotkań z Kulturą Żydowską" (Ekspres Jedynki)

 

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Mateusz Drozda

Autor materiału: Łukasz Grabczak

Data emisji: 17.09.2020 

Godzina emisji: 16.25

Jedynka/kazimierzdolny.pl/kk

Czytaj także

13. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego - Mastercard off Camera

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 15:53
Miał być na wiosnę, jest na jesieni, ale wreszcie przed widzami 15 dni festiwalu w nowej  formule ze względu na koronawirusa. Będą niestandardowe, ale bezpieczne formy projekcji filmów na ekranie komputera, tabletu i smartfona. Festiwal przenosi się do wirtualnej rzeczywistości. Od 11 do 25 września wszystkie filmy konkursowe i wydarzenia towarzyszące będzie można obejrzeć na platformie streamingowej player.pl. Będzie też kino samochodowe oraz "Kino z okna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. "To wielkie bogactwo naszej Cerkwi"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 10:26
Koncert katedralnego chóru soboru Św. Trójcy w Hajnówce zainaugurował w poniedziałek wieczorem 39. Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej (14-19 września). Wśród gości byli hierarchowie Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, przedstawiciele władz państwowych, m.in. minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, samorządowcy i służby mundurowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraków: dotknij sztaby złota, zobacz piękne monety, poznaj rody bankierów

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 13:02
W wyremontowanym gmachu Narodowego Banku Polskiego w Krakowie działa już Krakowski Salon Ekonomiczny NBP - nowoczesna placówka edukacyjna, prezentująca m.in. historię pieniądza w Polsce. Wśród eksponatów jest 12,5-kilogramowa sztaba złota.
rozwiń zwiń