Wojciech Fortuna o zwycięzcy TCS. "Kamil Stoch jest geniuszem polskiego narciarstwa"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 19:44
Kamil Stoch zwyciężył w 69. Turnieju Czterech Skoczni i po raz trzeci w karierze zdobył Złotego Orła. - Wszyscy czekaliśmy na zwycięstwo Kamila. Pracował na nie cały sztab. Mamy najsilniejszą ekipę skoczków na świecie - komentuje w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski z Sapporo.
Kamil Stoch i Dawid Kubacki w Bischofshofen
Kamil Stoch i Dawid Kubacki w BischofshofenFoto: PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS

PAP TCS Stoch 1200.jpg
Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch po raz trzeci ze Złotym Orłem. "Celebrowałem każdy skok"
Posłuchaj
05:57 Jedynka/Ekspres Jedynki - 6.01.2021 Fortuna Wojciech Fortuna komentuje zwycięstwo Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni (Ekspres Jedynki)

Kamil Stoch wygrał w Bischofshofen ostatni konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni i po raz trzeci w karierze triumfował w niemiecko-austriackiej imprezie. Z kolei na trzecim miejscu TCS ukończył Dawid Kubacki. - Długo czekaliśmy na taki konkurs. Nadal jestem zakochany w skokach narciarskich, oglądam wszystkie kwalifikacje, konkursy i widziałem jak Kamil wchodzi na tę drabinkę powoli i po szczebelku, aż wszedł na samą górę - mówi Wojciech Fortuna.

Najlepsza ekipa skoczków

Zdaniem Wojciecha Fortuny, mimo że kandydatów do zwycięstwa w TCS było wielu, to Kamil Stoch jest w wielkiej formie.

- Kamil zwyciężył już po raz trzeci. Chciałem mu pogratulować, tak samo jak jego rodzicom. Na to zwycięstwo pracował ciężko cały sztab. Okazuje się, że mamy najsilniejszą ekipę skoczków na świecie i mamy świetnego trenera Michala Doleżala, który jest jednym z najlepszych trenerów na świecie. Trener złożył ten skład, znalazł czwartego skoczka i dał młodym skoczkom szansę, żeby wykazali się - twierdzi Wojciech Fortuna.

Co dalej?

Wojciech Fortuna wierzy, że już za kilka tygodni ponownie wysłuchamy Mazurka Dąbrowskiego. Tym razem przy okazji Mistrzostw Świata, które odbędą się w tym roku w Oberstdorfie. - Istnieje szansa, że dojdzie do tego nawet dwukrotnie. Polacy w dobie pandemii potrzebują i czekają, żeby wydarzyło się coś dobrego. Dla mnie Kamil Stoch jest geniuszem i inteligencją polskiego narciarstwa - słyszymy.

- Jestem przekonany, że Kamil Stoch zdobędzie medal jeszcze na Igrzyskach Olimpijskich w Chinach. Jeśli nie złoty w drużynie, to na 100 proc. indywidualnie. Z takiej formy za rok nie wypada się. Myślę, że trener dopracuje polską ekipę, a może jeszcze znajdzie się jakiś młodzieniaszek (skoczek - red.), po czym pojadą i zawalczą o te najlepsze wyniki - dodaje Wojciech Fortuna.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Prowadzili: Daniel Wydrych i Andrzej Grabowski

Gość: Wojciech Fortuna (mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Sapporo)

Data emisji: 6.01.2021

Godzina emisji: 18.40

DS

Czytaj także

Turniej Czterech Skoczni: Stoch czy Kubacki? "Chcieli nas wyeliminować i pojawiła się sportowa złość"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 07:40
Kamil Stoch ma szansę na trzecie indywidualne i piąte w historii Polski zwycięstwo w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. Polak prowadzi w klasyfikacji generalnej Turnieju, na drugim miejscu jest ubiegłoroczny zwycięzca Dawid Kubacki, a na trzecim - Norweg Halvor Egner Granerud.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piąty triumf Polaka w Turnieju Czterech Skoczni. Spektakularny hat-trick Kamila Stocha

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 18:36
Polscy kibice już po raz piąty cieszą się ze zwycięstwa swojego reprezentanta w Turnieju Czterech Skoczni. Piękną historię - w sezonie 2000/2001 - w tej prestiżowej imprezie rozpoczął Adam Małysz. Dziś, 20 lat później, możemy świętować nie tylko sukces lidera kadry, ale również cieszyć się z dobrych występów pozostałych reprezentantów.
rozwiń zwiń