Jedno "kliknięcie", by zostać żołnierzem? Nowa aplikacja MON

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 21:00
Ministerstwo Obrony Narodowej wychodzi naprzeciw osobom zainteresowanym założeniem munduru Wojska Polskiego. By ułatwić proces rekrutacji stworzono specjalną aplikację, która pomoże w spełnieniu marzeń o służbie Polsce.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: maciekde/Pixabay

Czytaj też:
wojsko żołnierz mundur wojsko polskie free shutt 1200 .jpg
Rekordowe odsłony portalu rekrutującego żołnierzy

Złożenie akcesu do wojska jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy pobrać aplikację "Zostań żołnierzem", a następnie wypełnić specjalny formularz. Później pozostaje jedynie czekać na telefon zwrotny i stawić się w miejscu i terminie określonym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji.

Rekrutacja intuicyjna

W toku rekrutacji należy podać imię, nazwisko, preferowany przydział, miasto pochodzenia oraz numer telefonu. Aplikacja jest intuicyjna i przyjazna dla użytkowników. - Kandydat po włączeniu dostaje informacje na jakim etapie jest jego zgłoszenie. (...) Mniej więcej może oszacować ile czasu pozostało do końca rekrutacji - tłumaczy w "Ekspresie Jedynki" sierż. pchor. Rafał Huk. 


Posłuchaj
03:14 "Zostań żołnierzem" "Zostań żołnierzem" - nowa intuicyjna aplikacja dla osób, które marzą o służbie ojczyźnie (Ekspres Jedynki/Jedynka)

 

Co ważne, nie jest konieczna skomplikowana i wielopoziomowa autoryzacja. - Nie trzeba się logować na stronę internetową, bo cały czas jesteśmy zalogowani w aplikacji - mówi gość audycji i dodaje, że tak naprawdę wystarczy "jedno kliknięcie". Pomysł i forma, mają w szczególności trafiać do ludzi młodych, sprawnie poruszających się wśród nowych technologii.

Fb/Ministerstwo Obrony Narodowej

Mundur czeka

Maksymalny czas oczekiwania na odpowiedź wynosi czternaście dni roboczych. Do tego czasu kandydaci uzyskają informację o terminie kolejnych etapów procesu. - Skontaktujemy się z kandydatem, umówimy wizytę w Wojskowym Centrum Rekrutacji. Tam wszystkie formalności i badania zostaną dopełnione w ciągu jednego dnia - mówi w radiowej Jedynce kpt. Robert Białowolski, oficer Wydziału Rekrutacji WKU w Krakowie. 


Czytaj też:
wojsko polskie żołnierze free shutte -BY1200.jpg
Szef MON: dziś polski żołnierz walczy na innym froncie, na froncie walki z epidemią

Kiedy zgłoszenie zostanie pozytywnie rozpatrzone, adepci trafią do trwającej 28 dni służby przygotowawczej. W wyborze jednostki, w której przyszły żołnierz będzie służył po szkoleniu, pomóc ma dostępny na początku rekrutacji formularz zainteresowań i preferencji. Poza służbą zawodową można wybrać również m.in. Wojska Obrony Terytorialnej.

Efekt wielomiesięcznej pracy

Aplikacja jest efektem wspólnych prac Wojskowej Akademii Technicznej oraz informatyków z Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Przygotowanie całości zajęło około pięciu miesięcy. - Aplikacja przeszła testy penetracyjne bezpieczeństwa - tłumaczy płk dr inż. Mariusz Chmielewski, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

YouTube/Wojsko Polskie

Twórcy pomyśleli również o tym, by w aplikacji znalazło się więcej funkcjonalności. Aplikacja służy więc nie tylko do rekrutacji w szeregi armii, ale również pozwala uzyskać wiele ciekawych informacji. Przykładowo, sprawdzimy jakim wyposażeniem dysponuje wojsko i jakie plany modernizacyjne ma kierownictwo MON. Dotąd za pośrednictwem aplikacji, chęć założenia munduru zadeklarowało ponad 22 tysiące osób.

Czytaj więcej:

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Materiał: Bartłomiej Bujas

Data emisji: 19.04.2021

Godzina emisji: 16:44

Jedynka/IAR/mg/kh

Czytaj także

"Bezpieczna Jedynka": rola Wojska Polskiego w naszym codziennym życiu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 18:30
Służba wojskowa ściśle związana jest z naszym bezpieczeństwem, ale nie tylko w kontekście militarnym. Wojsko Polskie patroluje ulice i reaguje na łamanie prawa ruchu drogowego (Żandarmeria Wojskowa), prowadzi intensywne działania ratownicze (SAR), gasi pożary (Wojskowa Straż Pożarna), a także jest obok w sytuacji klęsk żywiołowych (Wojska Obrony Terytorialnej). Warto o tym pamiętać w dniu, kiedy przypada Święto Wojska Polskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publikacje ws. karabinka Grot. Macierewicz: ta broń sprawdza się doskonale, wady zdarzały się wyłącznie jednostkowo

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 11:19
- Zarzuty sformułowane w artykule Onetu są bzdurne. Grot to jeden z najnowocześniejszych karabinków, który sprawdza się doskonale - powiedział "Gazecie Polskiej" były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, odnosząc się do publikacji portalu, która zarzuca broni wady konstrukcyjne.
rozwiń zwiń