Lipiec pod znakiem wielkiej miłości. 21. Festiwal Ogrody Muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 10:31
Na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie 2 lipca ruszy 21. Festiwal Ogrody Muzyczne. Grande amore, czyli wszystko o miłości. Wydarzenie zainauguruje występ akordeonisty Bartosza Głowackiego z zespołem. W programie 25 wydarzeń: 23 projekcje i dwa koncert live.
21. Festiwal Ogrody Muzyczne
21. Festiwal Ogrody MuzyczneFoto: mat. promocyjne

- Festiwal Ogrody Muzyczne to kontynuacja XVIII-wiecznej tradycji zamkowej, łączenia kultury i natury - powiedział w Programie 1 kierownik muzyczny festiwalu Zygmunt Krauze.

Festiwal organizowany jest od 2001 roku na Dziedzińcu Wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie, pod wielkim namiotem. Jego program wypełniają koncerty live oraz retransmisje oper i baletów z renomowanych teatrów (The Metropolitan Opera, Teatr Bolszoj) i festiwali muzycznych (Festiwal w Salzburgu), a także filmy muzyczne i sfilmowane koncerty. 


Czytaj także:


Chodzi o to, by publiczność przeniosła się do bajki

radio słuchanie retro vintage 1200.jpg
Kultura w Programie 1

W tym roku festiwal - pod hasłem Grande amore, czyli wszystko o miłości - rozpocznie się 2 lipca i potrwa do 30 lipca. W programie znalazło się 25 wydarzeń: 23 projekcje i dwa koncert live. 

Wydarzenie zainauguruje występ akordeonisty Bartosza Głowackiego z zespołem - "W promieniach miłości" a zwieńczy - koncert "In Blue" Aleksandra Dębicza z Cracow Golden Quintet. Gwoździem programu będzie "Błękitna rapsodia" Gershwina w aranżacji Dębicza na fortepian i kwintet dęty.

- Chodzi o to, żeby publiczność, po wejściu do namiotu, przeniosła się do pewnej bajki - wyjaśnił kurator programu filmowego Robert Kamyk. Już 3 lipca będzie można zobaczyć "Halkę" Stanisława Moniuszki w reżyserii Mariusza Trelińskiego z Piotrem Beczałą i Tomaszem Koniecznym (nagranie z Theater an der Wien, 2019).

- Poza tym będą dwie pozycje, które nasza publiczność szczególnie lubi - "Carmen" i "Rigoletto" z Bregenzer Festspiele - wskazał. - Staramy się prezentować najbardziej znane, najbardziej popularne tytuły, ale w ciekawych, nowych interpretacjach - dodał.

Z kolei tegorocznym bohaterem baletowej odsłony festiwalu będzie Matthew Bourne. - Rewolucjonista, człowiek, który wprowadził balet na nowe tory. Zaprezentujemy balet "Romeo i Julia" i "Kopciuszek" z Sadler’s Wells Theatre w Londynie - powiedział Robert Kamyk.

Zauważył, że ciekawą propozycją jest Balet konny Mozart "Requiem" - Bartabas / Minkowski (Mozartwoche w Salzburgu). 


Posłuchaj
03:29 Jedynka/Ekspres Jedynki - 28.06.2021 ogrody muzyczne Lipiec pod znakiem wielkiej miłości. 21. Festiwal Ogrody Muzyczne (Ekspres Jedynki)

 

Sponsorem audycji była PGE - Polska Grupa Energetyczna.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzący: Patryk Michalski

Materiał: Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 28.06.2021

Godzina emisji: 15.45

kk

Czytaj także

Aleksandra Kurzak: moja nowa płyta ukaże się po wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 15:00
- Już została nagrana, w całości będzie poświęcona Mozartowi, mam nadzieję, że album ukaże się po wakacjach. To będą jego najpiękniejsze arie operowe, a są one diabelnie trudne, z dużymi skokami interwałowymi - tak na antenie Dwójki o swej jeszcze niewydanej płycie mówiła Aleksandra Kurzak.
rozwiń zwiń