Noc Muzeów 2022. Piotr Gliński: impreza, którą bardzo lubi polska publiczność

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 17:00
- Noc Muzeów to impreza, którą bardzo lubi publiczność. Tysiące Polaków uczestniczy w tym wydarzeniu. To są nie tylko muzea. To galerie, zespoły muzyczne, teatry - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

W sobotę, po raz kolejny, odbędzie się Europejska Noc Muzeów. W tę wyjątkową noc w całej Polsce otworzą się dla zwiedzających drzwi muzeów, instytucji kulturalnych i publicznych, a także uczelni, instytutów naukowych i centrów nauki.

Piotr Gliński, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia, podkreślił, że z okazji Nocy Muzeów "bardzo wiele instytucji przygotowuje specjalną ofertę". - Tych imprez są setki, wstęp jest za darmo - dodał.

Noc Muzeów 2022. Gliński: to nie tylko muzea

- Noc Muzeów u nas na dziedzińcu ministerstwa zaczyna się jutro od godz. 15, wieczorem koncert. Proszę śledzić informacje na stronach internetowych instytucji kultury - zaapelował. - To impreza, którą bardzo lubi publiczność. Tysiące Polaków uczestniczy w tym wydarzeniu. To są nie tylko muzea. To galerie, zespoły muzyczne, teatry - zaznaczył.

- Poprzez Narodowe Centrum Kultury i Biuro Niepodległa wyprodukowaliśmy kilka filmów VR, pierwszych w Polsce. One zdobywają nagrody na specjalnych festiwalach - nadmienił.

Posłuchaj
06:02 [PR1] PR1 (mp3) 13 maj_2022_05_13-16-44-18_for_media.mp3 Piotr Gliński o Nocy Muzeów (EKSPRES JEDYNKI/Jedynka)

***

Bogatą ofertę na Noc Muzeów przygotowały także instytucje kultury prowadzone i współprowadzone przez MKiDN na terenie całego kraju. Można się z nimi zapoznać w tym miejscu.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: "EKSPRES JEDYNKI"
Rozmawiała: Martyna Podolska
Gość: Piotr Gliński (wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego)
Data emisji: 13.05.2022
Godzina emisji: 16.44

pb

Czytaj także

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Gliński: kolejna instytucja, która zaprzecza białym plamom

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 15:51
- Oddajemy społeczeństwu kolejną instytucję pamięci, która zaprzecza białym plamom. Przez lata wiele tych potrzebnych Polsce instytucji nie było budowanych - mówił wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński podczas otwarcia wystawy stałej Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.
rozwiń zwiń