X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak przekonać dzieci do picia wody?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 23:34
- Jeżeli w szkole mamy niezorganizowaną kwestię picia wody, to sami sobie strzelamy w stopę, bo dziecko, które nie ma stałego dostępu do wody, będzie się gorzej uczyło i zachowywało - mówi pedagog Danuta Kozakiewicz.
Audio
  • Jak przekonać najmłodszych do picia wody? (Eureka/ Jedynka)
Rodzice tylko w niewielkim stopniu (34 proc. respondentów) poszukują informacji nt. norm właściwego nawodnienia. Lepszą znajomość tematu mają nauczyciele, którzy w 61 proc. potrafili prawidłowo podać te normy
Rodzice tylko w niewielkim stopniu (34 proc. respondentów) poszukują informacji nt. norm właściwego nawodnienia. Lepszą znajomość tematu mają nauczyciele, którzy w 61 proc. potrafili prawidłowo podać te normyFoto: Glow Images/ East News

Jak wskazują badania TNS Polska, co trzecia mama dzieci w wieku 6-8 lat wie ile płynów powinni wypijać najmłodsi. - Kilkulatkowie uczą się przez naśladowanie, a nie przez słuchanie, więc jeśli rodzic sam pije dużo napojów słodzonych, kawy i herbaty, zaś woda jest deficytowym produktem w codziennym jadłospisie, to dziecko nie nauczy się jej pić. Programowanie metaboliczne zachodzi do trzeciego roku życia, zatem jeśli w tym czasie nie nauczymy go picia wody, to potem mamy bardzo małe szanse do tego, by przekonać malucha, że jest to zdrowy napój nawadniający - przekonuje dietetyczka Agnieszka Piskała.

W programie mówiliśmy o tym, jak przekonać dzieci do picia wody i kto powinien to robić. Wyjaśniliśmy również jakie są objawy odwodnienia u najmłodszych i jak wpływa to na ich samopoczucie. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka - kultura i nauka

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: Danuta Kozakiewicz (dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie), Agnieszka Piskała (dietetyczka)

Data emisji: 21.06.2016

Godzina emisji: 20.15

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdrowie dzieci. Małe serce - duży problem

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 18:11
- Od 20. tygodnia ciąży podczas każdego badania ultrasonograficznego lekarz położnik ma obowiązek obejrzeć serce nienarodzonego dziecka - mówi prof. Joanna Szymkiewicz-Dangel z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problem otyłości wśród dzieci. Przyczyną niewiedza?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 15:24
- Zatrważające są wyniki badań. Aż 50 procent uczniów w Polsce w szkołach podstawowych i gimnazjach nie je pierwszego śniadania, co jest wbrew podstawowym zasadom poprawnej diety - mówi Joanna Jaczewska-Szyc z Instytutu Żywności i Żywienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieć drożdżówkę i zjeść drożdżówkę

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 16:19
Polscy naukowcy stworzyli recepturę na zdrową drożdżówkę. Czy zostanie ona dopuszczona do produkcji i sprzedaży w sklepikach szkolnych?
rozwiń zwiń