X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak ciekawie opowiadać o historii?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 23:17
- Wydarzenia rocznicowe zawsze wywołują większe zainteresowanie historią, ale wydaje mi się, że bardziej spontaniczne jest zainteresowanie historią najnowszą niż dawną - mówi Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.
Audio
  • Jak dziś zainteresować historią? (Eureka - kultura i nauka/ Jedynka)
Rekonstrukcja historyczna
Rekonstrukcja historyczna Foto: Pixabay/MAKY_OREL

Konkurs Wydarzenie Historyczne Roku jest okazją do tego, by zastanowić się jak możemy dziś ciekawie mówić o historii i zainteresować nią możliwie szeroką grupę odbiorców. - Widać, że jest zainteresowanie II wojną światową, ciekawostkami i ekscytującymi fragmentami historii. Wśród dorosłych jest zaciekawienie i zapotrzebowanie na nowe spojrzenia. Kontrowersyjne tezy wywołują zawsze dyskusje i żywe reakcje - opowiada Robert Kostro.

W programie mówiliśmy o nowych i tradycyjnych sposobach promocji historii wśród różnych grup wiekowych. Opowiedzieliśmy również o tym, jakie tematy, odnoszące się do tej dziedziny wiedzy, interesują nas najbardziej. Podaliśmy przykłady działań, które poprawiają naszą wiedzę historyczną. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Eureka – kultura i nauka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Gość: Robert Kostro (dyrektor Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 24.06.2016

Godzina emisji: 20.15

sm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja pod Arsenałem, czyli Meksyk w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 15:08
26 marca minęły 73 lata od akcji pod Arsenałem. W jej wyniku z rąk Gestapo odbito m.in. Janka Bytnara "Rudego". Cała historia rozpoczęła się jednak kilka dni wcześniej...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bitwa o Tobruk - karta historii, o której warto pamiętać

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 09:20
- Chcielibyśmy, by nasza wystawa była wyrazem szacunku dla polskich żołnierzy i oddamy im należny hołd. Nie ukrywam, że mam też nadzieję, iż uda nam się zainteresować młodych Polaków - mówi kurator ekspozycji Mariusz Skotnicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Arsenał Warszawa" chroni od niepamięci

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 09:00
- Nasz konkurs ma wiele kategorii, choć od lat dominuje Powstanie Warszawskie i jego bohaterowie. Ogromną zasługą tych prac jest to, że młodzież dociera do nieznanych postaci, które inaczej bezpowrotnie otuliłby mrok niepamięci - mówi pisarka Barbara Wachowicz.
rozwiń zwiń