X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Opera "Zagubiona autostrada" otworzyła Nowe Horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 22:37
- Operę "Zagubiona autostrada" trzeba bardzo uważnie oglądać, a sensy są tak rozbudowane i piętrowe, że jestem przekonany, iż gdybyśmy się tu zacięli, to moglibyśmy napisać kilka, jeśli nie kilkanaście wersji o czym to jest - podkreśla reżyser Janusz Zaorski.
Audio
  • Atrakcje nie tylko filmowe festiwalu Nowe Horyzonty (Eureka - kultura i nauka/ Jedynka)
  • Joanna Sławińska i krytyk filmowy Piotr Czerkawski rozmawiają o filmach, które znalazły się w programie festiwalu Nowe Horyzonty (Kulturalna Jedynka)
Opera Zagubiona autostrada z librettem noblistki Elfriede Jelinek i muzyką jednej z czołowych współczesnych kompozytorek Olgi Neuwirth w oryginalny sposób przetwarza kultowy już film Davida Lyncha
Opera "Zagubiona autostrada" z librettem noblistki Elfriede Jelinek i muzyką jednej z czołowych współczesnych kompozytorek Olgi Neuwirth w oryginalny sposób przetwarza kultowy już film Davida LynchaFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Festiwal Nowe Horyzonty we Wrocławiu rozpoczął się multimedialną operą filmową pt. "Zagubiona autostrada". Jest to opowieść, będąca nawiązaniem do filmu Davida Lyncha z 1997 roku, o muzyku, który zostaje oskarżony o zabicie żony. Operę wyreżyserowała w międzynarodowej realizacji Natalia Korczakowska.

- Myślę, że to się nie udało, tylko powiodło, bo czasami coś się udaje i to jest ironiczne, uszczypliwe, a reżyserce się powiodło, bo się przygotowała, znakomicie to obsadziła, a całość jest w moim przekonaniu wydarzeniem. Mamy do czynienia z czymś, co jest symptomatyczne dla XXI wieku, że na jednych deskach spotkał się film z teatrem, operą, muzyką rodem z filharmonii i telewizją - komentuje Janusz Zaorski.

W dalszej części programu mówiliśmy o formie i interpretacjach opery oraz jakie ma znaczenie odwołanie do Davida Lyncha i jakie efekty specjalne wykorzystano na scenie. Z nagrania audycji dowiesz się także jak jest oceniane najnowsze dzieło Pedro Almodovara.

***

Tytuł audycji: Eureka – kultura i nauka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Janusz Zaorski (reżyser)

Data emisji: 22.07.2016

Godzina emisji: 20.28

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Monika Pawluczuk: "Koniec świata" to kameralna opowieść o samotności

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 14:26
- Specyfiką tego filmu jest to, że w trakcie oglądania możemy bardziej przyglądać się sobie niż bohaterom na ekranie - mówiła w Jedynce reżyserka o swoim filmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki powrót Almodovara i inne atrakcje Nowych Horyzontów

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 23:26
- Na otwarcie i zamknięcie festiwalu Nowe Horyzonty wybraliśmy filmy bardziej przystępne szerszej publiczności, bo zapraszamy wielu gości, w tym naszych partnerów. Staramy się pokazywać bardzo dobre filmy, po prostu dla wszystkich - mówi Roman Gutek.
rozwiń zwiń