Warszawa Singera. "Kultura żydowska jest tam, gdzie my"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 14:57
Gołda Tencer, pomysłodawczyni festiwalu i szefowa Teatru Żydowskiego zapowiada bogaty program XIII edycji festiwalu Warszawa Singera, który potrwa w tym roku do 4 września.
Audio
  • Rusza XIII Festiwal "Warszawa Singera" (Eureka-kultura i nauka/Jedynka)
Wśród gwiazd tegorocznego festiwalu będzie zespół The Klezmatics z USA
Wśród gwiazd tegorocznego festiwalu będzie zespół The Klezmatics z USAFoto: mat.promocyjne

- Zawsze stawiam sobie wysoko poprzeczkę. Będzie ok. 200 eventów, odczytów, spektakli, filmów, bloków dla dzieci i koncertów. Będzie wszystko co najlepsze, przychodźcie do nas - zaapelowała.

W programie festiwalu na stałe zagościła muzyka jazzowa. - Odbędzie się m.in. jubileusz Włodzimierza Nahornego oraz koncert muzyki Krzysztofa Komedy - wymieniał Adam Baruch, dyrektor artystyczny Singer Jazz Festiwal.

Zaplanowano również część kulinarną "Kuchnia mamy Soni" przygotowaną m.in. przez Macieja Nowaka.- Nie będziemy rekonstruować ortodoksyjnej kuchni żydowskiej, co byłoby pewnie nudne. Chcemy, by w restauracje, które działają wokół placu Grzybowskiego w Warszawie przygotowały menu inspirowane wątkami żydowskimi. Mam nadzieję, że po festiwalu potrawy te zostaną tutaj i się przyjmą – powiedział krytyk kulinarny.

Festiwal tradycyjnie zainauguruje koncert w Synagodze im. Nożyków w sobotę 27 sierpnia o godz. 18.30. Organizatorem "Warszawy Singera" jest Fundacja Shalom.

***
Przygotowała: Martyna Podolska
Data emisji: 22.08.2016
Godzina emisji: 20.34
Materiał wyemitowano w audycji "Eureka-kultura i nauka"
tj/mg

Czytaj także

Kantorzy, klezmerzy, beatbox i jazz. Zbliża się festiwal "Warszawa Singera"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2015 17:05
Występy dwudziestoosobowego Chóru Kantorów z Jerozolimy, rapera Matisyahu, Oleś Brothers i Jazzpospolitej - to jedne z największych muzycznych atrakcji tegorocznego festiwalu Warszawa Singera. Impreza odbywać się będzie od 22 do 30 sierpnia.
rozwiń zwiń